Staruszek postanowił ucieszyć swoją wnuczkę i przygotował dla niej niespodziankę. Widząc jej reakcję, gorzko się rozpłakał

To wydarzyło się w zwykłej rodzinie. Dziadek postanowił zaskoczyć wnuczkę, przygotowując dla niej wyjątkowy prezent, który miała zapamiętać do końca życia. Reakcja młodej dziewczyny przerosła jego najśmielsze oczekiwania. Stary człowiek wzruszył się, a rodzinne spotkanie okazało się dla niego prawdziwym piekłem.

Dziadek mieszkał sam w domu w małej wiosce niedaleko Wrocławia od ponad 2 lat. Stał się wdowcem po długim i szczęśliwym życiu z żoną. Mieli troje dzieci: córkę i dwóch synów. Starsza córka postanowiła wyjechać za granicę, a dwaj synowie przenieśli się do Wrocławia.

Jeden z synów razem z żoną i 15-letnią córką mieli przyjechać w odwiedziny, dlatego starszy mężczyzna nie mógł ukryć swojego podekscytowania i radości. Zrobił wszystko, aby spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, a jako prezent wręczył wnuczce starożytny przepis na dżem swojej już nieżyjącej żony.

Ten przepis dostała od swojej matki, która odziedziczyła go po swojej babci. Jednak reakcja wnuczki głęboko poruszyła starego człowieka, tak bardzo, że rozpłakał się przy samej kuchennej tabeli.

Dziewczynka nie doceniła prezentu, ba, nawet nie zrozumiała jego znaczenia, i oznajmiła dziadkowi, że każdy dżem można kupić w supermarkecie, przeczytawszy skład i kaloryczność. Potem dziewczyna dodała, że ta wizyta jest bezsensowna, i chce wrócić do domu.

Myślę, że ta sytuacja bezpośrednio wynika z tego, że nasz świat szybko się zmienia. Jak to było kiedyś? Dziadek, na przykład, był tkaczem, jego syn także został tkaczem, więc przyszłość wnuczki już była określona. Dlatego przodkowie przekazywali potomkom umiejętności i doświadczenie, całą swoją życiową mądrość. I nic się nie zmieniało.

Dziś dzieci opanowują obsługę komputera już w przedszkolu. Dostęp do ogólnej informacji przewyższa doświadczenie jednej osoby wielokrotnie, i z każdym rokiem rośnie w tempie geometrycznym.

Zamiast być dumni z “rodzinnej relikwii”, wnuki patrzą na swoich przodków jak na konserwatystów. To poważne wyzwanie naszych czasów. I w tej trudnej sytuacji wszyscy członkowie rodziny muszą znaleźć właściwą pozycję: i starsi, i młodsi.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *