Przyszedł w gości, nawet czekoladki nie przyniósł – od razu wystawiła go za próg. Do mnie z pustymi rękami nie przychodzą

Jeśli wiem, że nie mam wspólnej przyszłości z danym mężczyzną, nigdy nie będę tracić na niego swojego czasu. Lepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe pożegnanie, jeśli kobieta i mężczyzna nie pasują do siebie.

Kiedyś poznałam pewnego mężczyznę, który mnie zainteresował. Aby go lepiej poznać, postanowiłam zaprosić go do siebie w gości. A on przyszedł z pustymi rękami. Teraz opowiem całą historię od samego początku.

Ostatnio zmieniłam pracę, gdzie zaczął mnie zauważać kolega z biura. Wyraźnie wyróżniał mnie spośród innych, a po pewnym czasie odważył się zaprosić mnie na randkę.

Po namyśle postanowiłam zaprosić go do siebie w gości. Dlaczego nie? Nie można go uznać za osobę mało znaną, widujemy się z nim codziennie w pracy, a dodatkowo wszyscy współpracownicy traktują go z szacunkiem.

Jak przyjmować gości, to wiem. I tym razem postarałam się. Przygotowałam uroczą kolację – przekąski, kanapki z ikra, owoce i domowy tort na deser.

Dzień wcześniej zaczęłam generalne sprzątanie, aby zrobić dobre wrażenie na gościu.

Kolega okazał się punktualny. Zanim zdążyłam upiększyć się, już zadzwonił do drzwi mieszkania.

Od razu zauważyłam, że kawaler przyszedł bez kwiatów. Przecież to pierwsze spotkanie. Ale może przygotował jakąś niespodziankę dla mnie?

Na moje pytanie “Z czym przyszedłeś?” odpowiedział “Z dobrymi intencjami!”

Poważnie urażona, pokazałam mu przygotowany stół, wskazując mu różnice między nami.

Poprosiłam go, aby opuścił moje mieszkanie i na przyszłość, zanim pójdzie w gości, zapoznał się z zasadami dobrego wychowania. Jemu oczywiście bardzo było niezręcznie. Nic nie powiedział w swoje usprawiedliwienie, cicho się odwrócił i poszedł.

Po tym zdarzeniu mój kolega stara się unikać kontaktu wzrokowego ze mną, nawet gdy musimy rozmawiać.

W pracy nikomu nie opowiadałam o tym incydencie, nie chciałam zepsuć reputacji mężczyzny, a ponadto nie lubię szerzyć plotek. Ale i tak nie zawieram bliskich związków z takimi mężczyznami.

Mężczyzna powinien umieć dostosować się do każdej sytuacji.

A jeśli nie wie, że w gości do kobiety nie chodzi się z pustymi rękami, a o kwiatach już nie wspominając, to o jakich związkach może być mowa?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *