U Marii było trzy synowe. Aby zrozumieć, która z nich jest najbardziej godna, teściowa wymyśliła dla nich test. Po kolei odwiedzała każdego syna i sprawdzała synowe

Maria wychowywała synów całkowicie sama. Oczywiście, chciała dla nich najlepszych narzeczonych. Więc postanowiła odwiedzić każdego z synów i sprawdzić jego żonę.

Pojechała do starszego syna i już w drodze wymyśliła swój przebiegły plan.

Kiedy przyjechała do niego, poprosiła go i jego żonę o pozostanie u nich na noc. Rano poprosiła synową o szklankę wody, a potem, gdy ta ją przyniosła, poprosiła o przygotowanie herbaty. Gdy synowa wyszła za próg, kobieta wylała całą wodę na łóżko. Potem, gdy synowa wróciła, teściowa opowiedziała o małym nieszczęściu, które zdarza się niektórym ludziom w podeszłym wieku.

Synowa natychmiast pokazała swoje prawdziwe oblicze. Zaczęła krzyczeć, przeklinać i kazała od razu wyprać całe pościele!
Ponadto, najstarsza z synowych dodała, że ​​przy powtórzeniu takiego “nieszczęścia” wyrzuci kobietę.

Druga synowa zrobiła to samo! Kobieta powtórzyła cały scenariusz. I wiecie co? Reakcja była nawet gorsza niż poprzednio. Synowa zaczęła krzyczeć na kobietę, a syn tylko stał i patrzył, nie odważając się bronić matki.

Wtedy już bez najmniejszej nadziei kobieta udała się do swojej najmłodszej synowej. I ta zaskoczyła ją głęboko.

W tym czasie najmłodszej synowej urodził się syn, a dziewczyna tylko się śmiała, gdy zrozumiała, co się stało. Synowa od razu zebrała całe pościele i zastąpiła nowymi, mówiąc, że to jest całkowicie normalne.

Maria natychmiast udała się do sklepu jubilerskiego, zrobiła tam drogie zakupy złotych ozdób i wróciła do domu do najmłodszego syna.

Wtedy kazała synowej zebrać wszystkich synów i ich żony. Dokładnie tego wieczoru wyznała swój przebiegły plan, opowiadając, że wszystko to było tylko testem. Następnie wręczyła synowej drogie ozdoby.

Oczywiście starszemu i średniemu synowi było wstyd, a ich żony schowały oczy. A najmłodszy był szczęśliwy, że wybrał taką wspaniałą żonę.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *