Kobieta podejrzewała męża o niewierność i udała się do mędrca po radę

Pewna kobieta przyszła do wielkiego mędrca i opowiedziała mu o swoich cierpieniach. Powiedziała, że od wielu lat podejrzewa swojego męża o zdradę. Jednak kobieta nigdy nie znajdowała żadnych dowodów na swoje podejrzenia. Z tego powodu każdy jej dzień był pełen zmartwień i niepewności. Mędrzec zapytał: “Dlaczego wątpisz w swojego męża?”

Kobieta odpowiedziała, że na początku, gdy się pobierali, mieszkali jeszcze w jednym domu z rodzicami. Młode małżeństwo było biedne, ale kobieta rozumiała i akceptowała jakości i zdolności swojego męża. Tak było wcześniej, ale niedługo potem zarówno mąż, jak i dzieci osiągnęli duże sukcesy.

Wtedy kobieta wpadła na pomysł, że wokół pieniędzy i hojności jej męża musi być wiele kobiet, które będą próbować zdobyć te dobra. Następnie opowiedziała, że wierzy w to, że kobiety szukające partnera są podobne do ludzi inwestujących w akcje. Gdy kupują tanie akcje, staje się im nudno, gdy trafią na drogie, czują się jeszcze bardziej bezbronni. W tym świecie nikomu nie można ufać. Te myśli kobieta pielęgnowała w sobie przez wiele lat.

Mądrość mędrca

Wielki mędrzec przez chwilę pomyślał, a następnie wziął z stołu jabłko. Po pokazaniu go kobiecie, wyciągnął nóż i zaczął obierać jabłko.

Obierając owoc, powiedział: “Wydaje się być wspaniałym jabłkiem, ale wątpię, czy w środku jest cokolwiek godnego uwagi”. Następnie kontynuował krojenie warstwa po warstwie, cięł głęboko w głąb, a na końcu pozostało tylko jądro.

W tym momencie mędrzec powiedział: “Widzisz, ile wysiłku wkładam w poszukiwania głęboko w tym jabłku, i im więcej wysiłku poświęcam na poszukiwanie, tym trudniej mi znaleźć coś istotnego i głębokiego. Ale im bardziej tego szukam, tym bardziej trudno mi to znaleźć. I im większa moja niecierpliwość, tym szybciej staram się dotrzeć do prawdy”. Kobieta kiwnęła głową, nie do końca rozumiejąc, co to wszystko oznacza.

Jaki jest sens?

Mędrzec uśmiechnął się i powiedział: “Słuchaj, kroję to jabłko tylko dlatego, że podejrzewam, że w środku są robaki. Warstwa po warstwie obieram, aby w końcu zrozumieć, że ten owoc jest naprawdę smaczny. W rzeczywistości robaka w jabłku nie ma. Ale gdy już zrozumiesz, że jabłko zniknęło, pozostała tylko suche jądro”.

W tym świecie, jeśli istnieje coś bardziej przerażającego niż ból, to wątpliwości. Gdy wpadamy w tę pułapkę, nasza psychika staje się bardzo czuła. Wszyscy chcą znaleźć to, co ukryte wewnątrz, być czujnymi i podejrzliwymi wobec ludzi dookoła, ale w końcu to tylko przynosi im niepewność siebie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *