Mąż w testamencie wskazał, żeby go pochowano ze wszystkimi jego oszczędnościami. I żona spełniła jego ostatnie życzenie

Historia, którą opisano poniżej, wydarzyła się w mieście jednego z amerykańskich stanów. Choć mąż był absolutnym skąpcem, to jednak żył z miłością swojej żony przez wiele lat.

Jako mąż nie obdarowywał swojej żony prezentami, zwłaszcza jeśli nie było na to powodu. Ponadto, gdy już coś brał, zawsze starał się wybierać coś niedrogiego. Jego głównym celem było gromadzenie bogactwa.

I gdy poczuł, że jego koniec jest już bliski, zaczął wzywać swoją żonę. Powiedział, że potrzebuje od niej pewnej przysługi i poprosił, aby obiecała mu ścisłe przestrzeganie wszystkich jego wskazówek. I kiedy mąż umarł, jego kochająca żona położyła wszystko, co udało mu się zgromadzić w trakcie życia, razem z nim do trumny.

Ponieważ zawsze była uczciwa wobec niego, nie mogła mu odmówić. Musiała zrealizować jego ostatnie życzenie. I na pogrzebie położyła obok niego niewielką pudełko z tektury. Jej dobra przyjaciółka, która siedziała obok wdowy, zapytała, co tam jest w środku:

“Droga przyjaciółko, mam nadzieję, że nie oszalałaś i nie masz zamiaru oddać mu swoich oszczędności?”

A ona głęboko odetchnęła i powiedziała:

“Oczywiście, postępuję uczciwie. Przecież jestem chrześcijanką i muszę spełnić jego ostatnią wolę. Przysięgłam, że położę do trumny wszystkie jego oszczędności.”

Kiedy to mówiła, jej przyjaciółka uważnie patrzyła na wdowę. Następnie spojrzała na nią i zapytała:

“Czy aby na pewno położyłaś tam wszystko, do ostatniego grosza, któreście razem zgromadzili, z tym skąpym?”

A ona odpowiedziała z uśmiechem: “Oczywiście wszystko, do ostatniego grosza. Wpłaciłam pieniądze na konto bankowe na moje imię. Następnie wyciągnęłam wyciąg z tego konta i schowałam go do tego pudełka, które teraz pochowam razem z nim. Tak więc teraz on sam może w dowolnym momencie je stamtąd wypłacić, jeśli zechce.”

I jej twarz rozbłysła uśmiechem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *