Dziewczyna podzieliła się posiłkiem z bezdomnym mężczyzną, a ten podziękował jej, wręczając notatkę, której ona nigdy nie zapomni…

Pewnego dnia Amerykanka Casey Fisher spieszyła się w swoich sprawach, mijając bezdomnego, który prosił o jałmużnę na ulicy. Trochę później ponownie spotkała go w jednej z kawiarni.

Mężczyzna liczył jałmużnę, którą udało mu się zebrać – nie było tam więcej niż dolar. Dziewczyna, widząc to wszystko, zaproponowała bezdomnemu, aby usiadł przy jej stoliku. Mężczyzna był bardzo zdziwiony i trochę wątpił, ale ostatecznie usiadł obok Casey.

Podczas rozmowy okazało się, że mężczyznę zwać Chrisem. Za to, że teraz żyje na ulicy, winił tylko siebie. Wiele lat temu uzależnił się od narkotyków i teraz nienawidził siebie za to. Chris marzył o tym, aby stać się człowiekiem, na którego jego zmarła matka mogłaby być dumna, ale teraz jest tylko bezdomnym, który żebra na ulicy.

Rozmowa z Chrisem trwała ponad godzinę. Ale Casey musiała przerwać rozmowę, ponieważ spieszyła się na uniwersytet. Podczas gdy dziewczyna się zbierała, Chris szybko coś napisał na kartce i wręczył jej tę notatkę, przepraszając za niezbyt czytelne pismo. Casey wzięła podany kawałek papieru i poszła.

Po przeczytaniu notatki dziewczyna zrozumiała, że nie tylko poczęstowała bezdomną osobę obiadem, ale zrobiła coś znacznie ważniejszego. W notatce Chris napisał:

“Dziś chciałem zakończyć moje życie samobójstwem. Ale dzięki tobie, będę żył i postaram się naprawić wszystko. Dziękuję ci, jesteś wspaniałą osobą.”

Zaledwie jedno dobre uczynienie, słowa wsparcia w chwilach zwątpienia lub po prostu uśmiech mogą zmienić czyjeś życie. Pamiętajcie o tym i czynicie dobro, jak Casey.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *