Chłopiec zmyślał w szkole, że jego ojciec jest dyrektorem. Ojciec wymyślił, jak wesprzeć syna

Mowa o chłopcu Wan Li, który był uczniem zwyczajnej chińskiej szkoły. Wtedy właśnie pojawiły się na półkach sklepowych modne gadżety. Nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Rodzice Wana byli prostymi robotnikami, więc nigdy nie było dla niego takich drogich zabawek. Ale w klasie był chłopiec z bardzo zamożnej rodziny, Wu Xin, który zawsze przynosił do szkoły nowoczesne gadżety.

Oczywiście wszyscy chcieli z nim przyjaźnić się, żeby trzymać w rękach drogie zabawki. Chłopiec zachowywał się zarozumiale, wybierał, z kim będzie się przyjaźnić, a kto nie zasługuje na jego przyjaźń. Wu od razu nie polubił Wana.

Pewnego dnia nauczyciel zadawał zadanie opowiedzenia dzieciom o swoich rodzicach. Rówieśnicy z dumą opowiadali o mamie i tacie, tylko Wan obawiał się, że teraz poproszą go o odpowiedź. A gdy Wu zaczął chwalić się swoimi rodzicami, Wan zupełnie się zagubił. Wtedy chłopiec wymyślił, że jego ojciec to dyrektor dużej gazowej firmy.

  • Mój tata również prowadzi interesy i jeździ wielkim czarnym Mercedesem.

Kiedy chłopcy usłyszeli opowieść Wana, zaczęli mu zazdrościć i prosili go, żeby opowiedział coś jeszcze o swoim ojcu. Byli też tacy, którzy nie uwierzyli chłopcu, ale Wan nie zwracał na nich uwagi.

Wan nawet sam zaczął wierzyć w swoje fantazje. Ale w rzeczywistości jego ojciec pracował jako zwykły robotnik w gazowej firmie, a chłopiec wstydził się swojego ojca. Ale wszystko ukryte w końcu staje się jasne. Nauczycielka ogłosiła, że wkrótce odbędą się szkolne zebrania.

Chłopak nie wiedział, co robić, postanowił opowiedzieć prawdę ojcu. Bardzo prosił, żeby ojciec nie przychodził na zebrania. Na zdziwienie ucznia, ojciec nie zaczął go w niczym krytykować, ale powiedział, że i tak przyjdzie do szkoły.

W dzień zebrania serce chłopca było niespokojne. Wszyscy już się zebrali w klasie, ale tata Wana nie przyjeżdżał.

Nagle drzwi się otworzyły, a do środka wszedł tata Wana. Był w pięknym, drogim garniturze i skórzanych butach.

Serce Wana szybko zabiło. Nic nie rozumiał. Wszyscy byli bardzo zdziwieni, zwłaszcza Wu. Ale chłopiec nadal obawiał się wyjawienia, bo nigdy nie mieli samochodu. Tata jeździł starym motocyklem. Chłopiec oszukał wszystkich, że ojciec ma piękny samochód, więc bardzo się stresował.

Po zakończeniu zebrania wszyscy poszli do wyjścia. Wan również szedł powoli za ojcem, czuł, że czas hanby jest bliski. Tata Wana pożegnał się ze wszystkimi i podszedł do chłopca, podniósł go na przednie siedzenie i odjechali. Dojechali do miejsca pracy ojca, wyszedł dyrektor firmy gazowej i z uśmiechem zapytał Wana:

  • A czy to ten chłopak, który tak dbał o swoją reputację?

Wan praktycznie nic nie zrozumiał, ale domyślił się, że tata poprosił dyrektora o samochód, a garnitur wypożyczył.

Gdy rankiem Wan przyszedł do klasy, pierwszy podszedł do niego Wu. Wyszli na korytarz, a chłopiec powiedział, że domyślił się oszustwa. Ale zamiast śmiać się z kolegi, powiedział:

  • Wiesz, nie zazdroszczę ci, że mam bogatych rodziców. Tak, oni kupują mi wszystko, o co proszę, ale nie pamiętam, kiedy wszyscy razem zasiedliśmy do stołu. Twój tata podjął tak krok dla ciebie, a mój ojciec nawet ze mną nie rozmawia, bo zawsze jest zajęty. Zazdroszczę ci, że twój tata jest gotów na wiele dla swojego syna.

Od tego czasu minęło wiele lat, szkoła dawno się skończyła. Wan Li stał się znanym wykładowcą na uniwersytecie. Już będąc dorosłym, napisał: „Tak naprawdę mój ojciec nie nosił na plecach butli z gazem, tylko materialną odpowiedzialność za swoją rodzinę. Dał mi o wiele więcej niż pieniądze – miłość, troskę i uwagę. Tego nie da się kupić za żadne pieniądze”.

Pieniądze nie uczynią dziecka szczęśliwym bez uwagi i wychowania ze strony rodziców. Często nie zauważamy dobroci naszych rodziców, po prostu doceniajmy i szanujmy to, co dla nas robią

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *