Byłam pewna, że wszystko u nas w porządku. A teraz się rozwodzimy. Mój mąż ma 68 lat, ja mam 62

Najtrudniej to otrzymać nóż w plecy dokładnie wtedy, kiedy się tego zupełnie nie spodziewasz. Teraz właśnie składamy dokumenty rozwodowe. Ale przecież żyliśmy razem trzydzieści pięć lat. Nawet nie wiedziałam, kiedy to się zaczęło. Ale po kolei.

Na nowy rok dzieci zostawiły nas z opiekunkami, a same postanowiły odpocząć. Mąż nie wytrzymał i po jakimś czasie oznajmił, że wyjedzie do siostry w odwiedziny, żeby spędzić z nią czas, a potem pojedzie na groby rodziców. Nie sprzeciwiłam się, pojechał.

Przyjechał po tygodniu. A jeszcze po kolejnym tygodniu oznajmił, że musimy się rozwieść. Jak się okazało, kilka tygodni temu napisała do niego dziewczyna, z którą spotykał się czterdzieści lat temu.

I pojechał nie do siostry, a właśnie do niej w odwiedziny. I ona go uwiodła, namówiła, że jest nieszczęśliwy w małżeństwie. I oto wynik, on powiedział, że zrobi dla niego wszystko: kupi samochód, dacha już jest, ma trzypokojowe mieszkanie, zarabia dużo pieniędzy, więc zatroszczy się o niego. Żyli razem trzy dni i postanowili, że im się podobają.

Zaczęłam stawiać opór, ale mąż poszedł do sądu bez mojej wiedzy. Dowiedziałam się o tym przypadkowo.

Poszłam do sądu i dowiedziałam się, jakie pretensje do mnie ma. Otrzymawszy listę nieprawdziwych informacji, złożyłam odpowiedź na pozew.

Teraz czekam na decyzję sądu.

W sercu jest obelga. W duszy smutek i żal. Mam uczucie, że go zaklęła, jak pewny jest siebie wobec niej, jak do niej dąży, i tak dalej.

Przykro mi, że tak się składa, bo myślałam, że przez trzydzieści pięć lat przyzwyczailiśmy się do siebie, dosłownie wtopiliśmy się w życie nawzajem. Ale widocznie tak było tylko dla mnie. Nie wiem, jak to wszystko przeżyję.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *