Tylko gdy skończyłam 60 lat, przestałam mówić o tych rzeczach, a moje życie stało się znacznie prostsze

Mądrość to rzecz, którą trzeba kupić. Niestety, płacimy za nią własnymi rękami. Tak właśnie było w moim przypadku. Dopiero po 50-tce zdałam sobie sprawę, kiedy trzymać język za zębami, a kiedy można mu nieco luzu.

Starałam się zawsze być otwartą osobą. Wydawało mi się, że wszyscy wokół powinni być tacy. Nie brałam pod uwagę, że nie wszyscy nas otaczający ludzie muszą być podobni do nas. Chcę podzielić się z wami doświadczeniem, abyście unikali tych gorzkich zakamarków, na które ja się natknęłam.

Nigdy nie dzieliłam się swoimi planami. Dopiero kiedy mówiłam ludziom o tym, co planuję, nigdy nic z tego nie wychodziło. Na początku nie zauważałam tego, ale niedługo potem zaczęło mi się to wydawać dziwne, więc postanowiłam zrobić eksperyment.

Nauczyłam się trzymać język za zębami, kiedy coś planuję. Wiecie, wszystko zaczęło wychodzić. Im mniej inni wiedzą o waszych planach, tym mniej zawiści i negatywnych reakcji spadnie na was. Niemożliwe jest ślepe zaufanie ludziom, w nich jest zbyt mało uczciwości i dobroci. Najczęściej to zawiść i negatyw, które działają przeciwko wam.

Nie dzielcie się z nikim rodzinymi problemami i niedolami. Współczujących będzie zaledwie kilku. Reszta będzie tylko cieszyć się waszymi niepowodzeniami i kłótniami. Miałam przyjaciela, który, jak się później okazało, przypadł do gustu mojemu chłopakowi. Dzieliłam się z nią najtajniejszymi sprawami

Pewnego dnia z moim ukochanym mieliśmy poważny kłótnię. Oczywiście wszystko opowiedziałam przyjaciółce. Zaczęła działać na maksa. Zaczął ją pocieszać, a w ten sposób zostałam bez chłopaka i bez przyjaciółki. Ale dla mnie ta sytuacja stała się dobrym doświadczeniem.

Nie mówcie nikomu o swoich zarobkach. Zawiść to straszna rzecz. Niszczy wszelkie relacje. Co więcej, zupełnie burzy energetyczne pole danej osoby. Bądźcie ostrożni i nie narazajcie się na niebezpieczeństwo.

Są ludzie, którzy lubią wciskać innym kit, aby oni sami się czuli lepsi. Jeśli nie chcecie ciągle opłacać kawy swojemu towarzyszowi, trzymajcie język za zębami.

Teraz mam odporność na plotki o tych sprawach. Jeśli ktoś zaczyna rozmawiać o nich, od razu staram się unikać odpowiedzi i zmienić temat rozmowy.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *