Zdecydowałem się sprawdzić, dlaczego moja żona zawsze jest zmęczona, i zainstalowałem kamerę

Moja żona i ja poznaliśmy się jeszcze w szkole, uczęszczaliśmy do jednej klasy, ale wyznałem jej moje uczucia dopiero na studniówce. Niestety, wtedy nie odwzajemniła ich.

Było mi bardzo trudno to przeżyć, przestałem rozmawiać z dziewczynami i zafascynowałem się nauką. Stałem się studentem, świetnie się uczyłem i nawet zdobyłem czerwony dyplom, mimo że w szkole nie szło mi zbyt dobrze. Tak działa nieodwzajemniona miłość!

Kiedy dostałem się na uniwersytet, moi koledzy z klasy organizowali coroczne spotkania absolwentów, i ja brałem w nich udział. Marzyłem o zobaczeniu mojej pierwszej miłości, ale nigdy nie pojawiła się na takich wydarzeniach.

Kolejni koledzy powiedzieli mi, że przeprowadziła się do innego kraju lub miasta.

Po ukończeniu uniwersytetu znalazłem prestiżową pracę, szybko awansowałem i po kilku latach objąłem kierownicze stanowisko.

Oczywiście życie osobiste nie było bezproblemowe, spotykałem się z dziewczynami, ale nie czułem do nich żadnej przyciągającej siły. Ona nadal mieszkała w moim sercu, nie dając miejsca innym pannom.

Pewnego dnia na spotkaniu absolwentów wreszcie pojawiła się! Byłem tak zakłopotany, serce wypierało się z klatki piersiowej, a ja straciłem mowę.

Po szkolnej imprezie poszliśmy z przyjaciółmi do restauracji, chciała dołączyć do nas. Rozmawialiśmy wiele, opowiedziała mi, że uczyła się w innym mieście, ale nie zdołała zrealizować się zawodowo.

Podczas naszego spotkania zrozumiałem, że nie jest do mnie tak obojętna jak za szkolnych lat, więc postanowiłem działać i nie stracić swojej szansy.

Najpierw tylko się spotykaliśmy i spacerowaliśmy, ale postanowiłem nie zwlekać – złożyłem jej propozycję ręki i serca. Powiedziała “tak”.

Nie naciskałem na to, żeby pracowała. Ktoś musiał pilnować domu, a ona gotowała smacznie i dbała o porządek.

Początkowo żyliśmy idealnie, nic nie zapowiadało kłopotów. Ale potem zacząłem zauważać, że moja żona zawsze jest zmęczona i nie ma nastroju, gdy wracam z pracy. Przestała mi poświęcać uwagę.

Zacząłem myśleć, że wyszła za mnie tylko z wygody. Uczucia ochłonęły, a ona prawdopodobnie zdała sobie sprawę, że popełniła błąd.

Próbowałem wyrzucić te wątpliwości z głowy, ale sytuacja z czasem tylko się pogarszała. Trzeba było coś zrobić, ale bez konfliktów i awantur. Zamówiłem kamerę i postanowiłem ją zainstalować w naszym mieszkaniu.

Była mała, więc żona na pewno by jej nie zauważyła w korytarzu.

Nagrania można było oglądać zarówno zapisane, jak i w trybie online. Poszedłem do pracy i nie odważyłem się od razu włączyć programu, ponieważ byłem bardzo zdenerwowany i nerwowy. A co jeśli tam z kochankiem, a ja jeszcze dziś mam prowadzić zebranie!

Po lunchu włączyłem telefon i postanowiłem obejrzeć transmisję z naszego mieszkania. Bardzo mnie ciekawiło, czym się moja żona zajmuje, bo jej zmęczenie musiało mieć jakieś uzasadnienie.

To, co zobaczyłem na ekranie telefonu, trudno opisać słowami. Zaczęły mi płynąć łzy. Cały dzień patrzyłem, co ona robi, i okazało się, że się myliłem.

Przez cały dzień moja żona ani razu nie usiadła na kanapie. Zajmowała się praniem, gotowaniem, sprzątaniem, zakupami. W pobliżu wieczora poszła się umyć, zrobiła fryzurę i makijaż, aby mnie przywitać po pracy.

Jaki byłem głupi! Szybko pojechałem do domu, zabrałem żonę. Zdecydowaliśmy się zjeść obiad w restauracji, ja ją zaskoczyłem ogromnym bukietem i kolczykami, o których marzyła od dawna. Postanowiłem jej wszystko opowiedzieć, żeby między nami nie było tajemnic. Myślicie, że zrobiła awanturę? Nie! Uśmiechnęła się i powiedziała, że ma najlepszego męża na świecie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *