Wszystko było dobrze, dopóki nie znalazłam u męża notesu. Codziennie zapisywał, na co dokładnie i ile pieniędzy wydawał na mojego syna

Po raz drugi wyszłam za mąż trzy lata temu. Z pierwszego małżeństwa mam syna, który jest uczniem.

Kiedy się poznaliśmy, Piotr, mój nowy mąż, bardzo dobrze traktował mojego syna z poprzedniego związku. Szybko znalazł z nim wspólny język i stał się dla niego najlepszym przyjacielem. Przekonał mnie, że kocha i zawsze będzie kochał mojego syna jak własnego. To właśnie stało się ostatecznym argumentem na jego korzyść, i w końcu się pobraliśmy.

Później urodziła nam się córka. Mój mąż poświęcał jej dużo uwagi, ale to było normalne, bo była najmłodszą w rodzinie.

Po urodzeniu córki poszłam na urlop macierzyński, a jedynym żywicielem w naszej rodzinie stał się mój mąż. Dobrze zarabiał, więc często odpoczywaliśmy z dziećmi w parku, górach, jeździliśmy nad morze.

Wszystko było dobrze, dopóki nie znalazłam u męża notesu z wydatkami. W notesie był arkusz, na którym mąż zapisywał wydatki na mojego syna. Codziennie notował, na co dokładnie i ile pieniędzy wydał na mojego syna. Byłam w szoku. Początkowo nie mogłam uwierzyć własnym oczom.

Kiedy mąż wrócił do domu z pracy, od razu zapytałam go, co oznacza ten notes. Piotr nawet nie próbował się bronić ani nic mi nie kłamać. Przyznał, że notuje wszystkie wydatki, bo gdy wrócę do pracy, będę musiała mu zwrócić pieniądze, które wydał na mojego syna.

Płakałam. Nie mogłam pogodzić się z taką niesprawiedliwością. Dlaczego przekonywał mnie, że kocha i zawsze będzie kochał mojego syna jak własnego, a gdy urodziła się córka, szybko zapomniał o swojej obietnicy? Okazuje się, że jego obietnica to puste słowa, czyż nie?

Nie chcę się rozwodzić z Piotrem, bo go kocham. Mamy wspólną córkę, ale nie mogę przebaczyć takiej nie miłości do mojego syna. Nie mogę zostawić tej historii w przeszłości i po prostu iść dalej. Nie wiem, co mam robić…

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *