Syn poradził swojemu 60-letniemu ojcu znaleźć nową żonę. Odpowiedź ojca skłoniła go do refleksji

Michał był bardzo szczęśliwy w życiu rodzinnym. Jednak pięć lat temu został wdowcem. Mężczyzna mieszkał sam, a jego jedyny syn Andrzej z rodziną mieszkał w innym mieście.

Andrzej wielokrotnie wyrażał zdanie, że ojciec powinien znaleźć sobie inną kobietę i ponownie się ożenić, aby uprzyjemnić swoją starość. Jednak starszy mężczyzna powiedział, że stanowczo sprzeciwia się takiemu obrotowi spraw i postanowił pozostać samotnym przez resztę życia.

Andrzej był bardzo zaskoczony taką decyzją ojca i zapytał, dlaczego tak zdecydował.

Michał wyjaśnił synowi, że dla połączenia dwóch osób konieczne jest wzajemne szczere uczucie. Kiedy przekroczą 60. rok życia, uczucia nie mogą już być tak silne i namiętne, jak w młodości, a marzenie o prawdziwej miłości jest nieuzasadnione.

Jeśli jednak po prostu zwiążą się, aby spędzać razem czas, z tego nie wyjdzie nic dobrego. Ponieważ w takim przypadku nie będzie zaufania, tylko ukrywanie i kalkulacja. I nie ma mowy o szczęściu osobistym.

Michał przypomniał Andrzejowi, że kobiety w jego wieku zazwyczaj mają już dorosłe dzieci. I właśnie ten moment może skomplikować związki między starszymi ludźmi, którzy zaczynają żyć razem, przez swoje potomstwo. Dlatego ryzykowanie tego nie jest warte.

Po co ponownie wchodzić w związek małżeński, wiedząc, że za tym nieuchronnie pójdą problemy? Michał również powiedział synowi, że jego samotne życie nie jest takie złe.

Po pierwsze, jest w dobrym zdrowiu. Po drugie, ma ukochane wnuki, którym zawsze chętnie pomaga w nauce. Po trzecie, ma wiele zainteresowań, które może realizować.

Michał jest bardzo aktywny, często rozmawia z rówieśnikami, czyta książki, często spaceruje i uprawia ćwiczenia fizyczne. Tak więc ojciec dał do zrozumienia Andrzejowi, że wiele w życiu zależy od samej osoby.

Ktoś może, będąc wdowcem, ponownie wstąpić w związek małżeński, ale nie stając się szczęśliwą osobą. A ktoś, nie robiąc tego, będąc aktywnym, zdecydowanym i pozytywnym człowiekiem, mając przyjaciół i rodzinę, nie smuci się, tylko dba o swoje zdrowie i cieszy się życiem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *