Bezdomny znalazł pakiet z 17 000 $! Myślicie, że zabrał je dla siebie? Oto co się wydarzyło dalej

Kevin But, który żył na ulicach miasteczka Samner w stanie Waszyngton, nie miał co jeść, ponieważ był bezdomny. I tak, zgodnie ze swoim zwyczajem, Kevin udał się do jednego z lokalnych sklepów spożywczych, w którym czasem zostawało trochę chleba. To właśnie ten mały sklepik wielokrotnie ratował go przed głodową śmiercią. I tego ranka liczył na choć kawałek chleba, ale spotkała go inna niespodzianka.

Zamiast pudełka z chlebem, na drzwiach stał pergaminowy pakiet. Wtedy pomyślał, że tam włożyli jedzenie, ale zamiast tego był zdziwiony, gdy otworzył torbę – w środku leżały pieniądze. Dużo pieniędzy – siedemnaście tysięcy dolarów.

„Czy śnię?”, zapytałem siebie wtedy”, – wspomina 32-letni mężczyzna ten poranek.

Jednakże mężczyzna postanowił nie brać cudzego mienia, poczekał na otwarcie sklepu i podszedł do jednego z wolontariuszy, oddając torbę z słowami:

„Ją zostawiliście przy drzwiach waszego sklepu”.

Widząc pieniądze w środku, również był zdziwiony. Anita Miller, głowa akcji charytatywnej, zawiadomiła policję. Rozpoczęto poszukiwania właściciela.

Ale poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem i po dwóch miesiącach pieniądze przekazano do banku.

Dla przekazania pieniędzy zorganizowano całą ceremonię, podczas której policjanci wyrazili swoją wdzięczność Butowi, podkreślając jego uczciwość i bezinteresowność. Również dowiedziano się, że pieniądze zostaną wydane na lodówki i zamrażarki.

„Niewielu ludzi mogłoby być tak uczciwymi jak ty w tamtym momencie” – zauważył Brad Merrick, szef policji.

„To nie było moje, więc nawet nie pomyślałem o zabraniu pieniędzy dla siebie, pomimo wielkiego kuszenia” – opowiadał mężczyzna.

Za swoje działanie Kevin otrzymał kartę na zakupy oraz certyfikat obywatela Stanów Zjednoczonych. Ponadto, aby nie wystawić mężczyzny na cios, bank od czasu do czasu wydawał specjalne karty żywnościowe Kevinowi.

Odmówił pomocy w kwestiach mieszkaniowych, mówiąc, że podoba mu się życie w namiocie w lesie. Otrzymał również ciepłe ubranie i obuwie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *