Mąż powiedział, że musi wybrać albo niego, albo dziecko. Wybrała dziecko

Kiedy mąż odszedł ode mnie, najpierw myślałam, że nie dam rady tego przeżyć. Wydawało mi się, że cały świat się zawalił.

Tym bardziej, że on nie tylko odszedł, ale zamienił mnie na inną. Wydawało się, że trzeba by płakać, szlochać w poduszce, rwać włosy na głowie. Na początku myślałam, że tak będzie. Ale potem wzięłam się w garść i postanowiłam: Dość! W rzeczywistości wszystko jest w porządku!

W pewnym pięknym momencie zdałam sobie sprawę, że powinnam była go wyrzucić jeszcze wcześniej. Szkoda oczywiście straconych pięciu lat z moim byłym, ale przynajmniej to doświadczenie.

Nie pozostało nam nic wspólnego. Nie mamy dzieci. Nic z tego nie wyszło, i pewnie lepiej. Po co dziecku nieudolny ojciec.

Na początku przerażała mnie jedna rzecz: jak wracać do pustego mieszkania i być tam zupełnie sama. Pusto i samotnie. Ale są też plusy. Nie trzeba gotować dla nikogo. Nie trzeba codziennie prać sterty ubrań. Teraz robię to dwa razy rzadziej. I nie trzeba ciągle sprzątać. Teraz mam po prostu masę wolnego czasu. I to jest świetne!

W domu jest po prostu idealny porządek. Nikt nie pluje pastą do zębów na lustro ani kremem do golenia. Nikt nie rozrzuca swoich skarpetek po wszystkich kątach. I nikt nie zostawia stołu z górą niedojedzonego jedzenia.

Dla mnie to jest niesamowita frajda wchodzić do mieszkania, a wszystko ma swoje miejsce. I nie muszę szukać pilota do telewizora gdzieś za sofą czy w lodówce. Wiesz, jak to bywało.

Nie trzeba szukać kluczy po wszystkich zakamarkach i kieszeniach. Teraz zawsze są na swoim miejscu – na wieszaku w przedpokoju.

Kiedyś nigdy nie miałam czasu na siebie i swoje hobby. Zawsze trzeba było coś robić w domu. A teraz wreszcie zająłem się florystyką. Jak długo marzyłam o tym!

Teraz mam czas na spotkania z przyjaciółkami. Kiedyś widywałyśmy się raz do roku, a teraz prawie co tydzień. Kino, zakupy, restauracje i kluby. Można pójść dokąd chcesz i wrócić do domu, kiedy chcesz.

Warto zauważyć, że stałam się znacznie szczęśliwsza. Znalazłam chłopaka o 5 lat młodszego. On po prostu niesamowity – przystojny, silny i po prostu mądry facet. Dlaczego nie zrobiłam tego wcześniej?

Pewnego dnia powiem mojemu byłemu ogromne dzięki za to, że poszedł do kochanki. Ale nie teraz. Niech myśli, że cierpię z powodu jego ucieczki.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *