Polka rzuciła widzów “Mam talent” na kolana! W USA piszą o jej sukcesach

W 17. edycji “Mam talent” miliony widzów w USA, ale i na całym świecie zachwycała swoim głosem Sara James. Polska wokalistka dotarła do finału programu i trzykrotnie podbijała sieć swoimi występami. O rozwijającej się karierze 15-letniej Polki w ostatnim czasie przypomniał oficjalny nadawca “Mam talent” w USA – stacja NBC.

Sara James wystąpiła w przesłuchaniach do 17. sezonu amerykańskiego “Mam talent”. Kiedy Simon Cowell dowiedział się, że wokalistka jest z Polski, zdradził, że także ma polskie korzenie.

“Moja rodzina pochodzi z Polski. Co sprawiło, że postanowiłaś wziąć udział w programie?” – zapytał. “Kiedy byłam mała, oglądałam filmiki z programu i byłam tym zachwycona. Mówią, że w Ameryce wszystko się spełnia, że marzenia się spełniają. Sprawdzimy, czy to prawda” – odpowiedziała mu wokalistka.

14-letnia wtedy Sara zaśpiewała piosenkę Billie Eilish, pt. “Lovely” i wprawiła jurorów w zachwyt. “Słyszeliśmy przez lata wielu wokalistów, ale to było wow! Może nie było idealnie, ale masz w sobie prawdziwy blask gwiazdy” – powiedział po występie Cowell.

“Sara, to twój pierwszy raz w Ameryce? To musi być niesamowite uczucie występować przed amerykańską publicznością, pewnie o tym marzyłaś. Pamiętam, kiedy po raz pierwszy przyjechałam do Ameryki, a było to 20 lat temu. To był moment, którego nigdy nie zapomnę. Chcę, żebyś i ty zapamiętała ten moment na zawsze” – powiedział juror i wcisnął Złoty Przycisk, co sprawia że James przeszła bezpiecznie do występów na żywo.

Na scenę wbiegła mama Sary i mocno uścisnęła córkę, która nie mogła powstrzymać łez.

Sara James i jej przygoda w “Mam talent”

Wokalistka w “Mam talent” dotarła aż do finału programu. Po drodze wykonała m.in. utwór Eltona Johna “Rocket Man” oraz przebój Kate Bush “Running Up That Hill”, który zyskał druga młodość dzięki serialowi “Stranger Things”.

Polka swoimi wykonaniami podbiła sieć. Jej występ z castingu obejrzano na Youtube ponad 30 milionów razy, a w mediach społecznościowych udostępniła je Billie Eilish. Jej wersję “Rocket Man” obejrzano na YT ponad 4,4 miliona razy. Blisko tego wyniku był też jej finałowy występ, kiedy wykonała utwór Kate Bush. W finale “Mam talent” wystąpiła również z Black Eyed Peas.

Karera Sary James po “Mam talent”. Nieoczekiwana pomoc od Simona Cowella

Po programie Sara James nie zniknęła. Zaczęła nagrywać piosenki na debiutancki album w Stanach Zjednoczonych, a jednocześnie występowała też regularnie w Polsce, w tym na sylwestrowej imprezie w Zakopanem, ponownie z Black Eyed Peas.

Wielkim orędownikiem talentu Sary stał się Simon Cowell. Juror w rozmowie z “Dzień Dobry TVN” zapewnił, że będzie wspierał wokalistkę w show-biznesie i przedstawi ją ważnym osobom z branży muzycznej.

Polka otrzymała też zaproszenie do specjalnej, gwiazdorskiej edycji amerykańskiego “Mam talent”, gdzie wystąpili byli zwycięzcy oraz finaliści. James zaśpiewała w jednym z odcinków “As It Was” Harry’ego Stylesa, jednak tym razem – mimo pochwał – nie awansowała do drugiego etapu.

Ostatnim sukcesem wokalistki, która w przeszłości występowała z sukcesami na Eurowizji Junior, jest zaśpiewanie utworu “Naprawdę chcę”, który promuje w Polsce film “Mała Syrenka”. Sara nadal pracuje też nad płytą – wydała dwa single “Hula Hoop” i “Bloodline”.

Amerykanie przypomnieli sobie o Sarze James

Warto dodać, że stacja NBC zaprosiła do promowania nowego, 18. sezonu “Mam talent”, m.in. Sarę James. Wokalistka umieszczała w sieci nagrania m.in. z Heidi Klum, która uczyła ją chodzić na szpilkach. Polka na początku tej edycji pojawiła się za kulisami programu i pokazała, jak od kuchni wygląda popularny talent show.

Teraz na stronie NBC przedstawiono karierę James po programie.

“Sara James jest prawdziwą perełką, czego dowodem był jej znakomity występ w ‘Mam talent’ i znakomity powrót w ‘Mam talent: Gwiazdy’. James nigdy nie zaliczyła słabego wykonania, a świadczyć może o tym jej rozwijająca się kariera” – czytamy.

“James może i nie wygrała programu i nie zabrała do domu wygranej, ale do dziś zachwyca tłumy” – napisano na stronie NBC. “Chcę być pierwszą uczestniczką AGT, która wygra Grammy” – ujawniła.

Przytoczono też wypowiedź Sary, która opowiedziała o tym, jak na lotnisku w Polsce czekali na nią dziennikarze. Stacja NBC nie zapomniała również wspomnieć o nowych piosenkach James, nagrywaniu albumu w USA oraz nagraniu utworu dla potrzeby “Małej Syrenki”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *