Dla studentów była tylko sprzątaczką. Ale słowa profesora ujawniły przed nimi całą prawdę!

To była zima, czas uniwersyteckich egzaminów. Studenci intensywnie uczyli się z podręczników, bo profesor słynął z surowości i zawiłych pytań.

Pierwszy zgłosił się najzdolniejszy student do odpowiedzi. Sprawnie odpowiedział na wszystkie pytania na karcie, a potem profesor zadał mu niespodziewane pytanie dodatkowe: “Jak ma na imię nasza sprzątaczka?”

“To żart?” zdziwił się student. Profesor powiedział, że naprawdę go to interesuje, czy student zna imię sprzątaczki, czy nie.

Student nie mógł odpowiedzieć na to, wydawałoby się, elementarne pytanie, i profesor zapytał resztę obecnych, czy wiedzą. Ale i reszta studentów milczała. Widzieli sprzątaczkę codziennie na uniwersytecie, ale nigdy nie pytali o jej imię…

Jeden z obecnych nie wytrzymał i zapytał: “Czy naprawdę tak ważne jest znać imię zwykłej sprzątaczki?”

Profesor odpowiedział na to: “Sprawa polega na tym, że po ukończeniu uniwersytetu wszyscy będziecie musieli pracować z prawdziwymi ludźmi, a nie z książkami. Wszyscy ludzie są różni, a z każdym z nich będziecie musieli nawiązać jakieś porozumienie. A każda osoba jest ważna, wyjątkowo ważna! Zapamiętajcie to na całe życie…”

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *