Ravgor nie żyje. Miał 35 lat

W wieku 35 lat życie odebrał sobie Rafał Górecki, znany również pod pseudonimem Ravgor. Jako pierwszy o śmierci popularnego youtubera poinformował jego brat Marcin. W swoim pożegnalnym wpisie podkreślił, że Górecki mierzył się z depresją, lecz pomimo “otwartej i dzielnej walki” oraz pomocy rodziny i specjalistów, przegrał z chorobą.

Informacje o śmierci youtubera Rafała Góreckiego – znanego również pod pseudonimem Ravgor – podał w mediach społecznościowych jego brat Marcin Górecki.

Rafał Górecki nie żyje. Ravgor miał 35 lat

“Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu” – napisał.

Brat youtubera podkreślił, że Ravgor przez ponad połowę swojego życia “otwarcie i dzielnie walczył” z depresją. “Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą” – dodał.

Data i miejsce pogrzebu zostaną przekazane wkrótce.

Rafał Górecki miał 35 lat, był nazywany jednym z pierwszych polskich pranksterów (internetowy twórca robiący żarty). Oficjalnie nie podano przyczyny śmierci, lecz inni internauci i dziennikarze przekazali, że Ravgor popełnił samobójstwo.

“Rafał był jednym z pierwszych, którzy byli zainteresowani koncertowymi happeningami, które organizowaliśmy. Pomijając jego udział w klipach do numerów ‘Daj Alkohol’ i ‘Insomnia’ (z którego pochodzi to zdjęcie) był także podczas naszego panelu o nerwicy i depresji. Zrobił kozacki performance podczas koncertu premierowego ‘OUT'” – napisał na Facebooku Pawbeats, żegnając youtubera.

“Czuję smutek, jakby to nie miało miejsca, jakby się nie wydarzyło. A wolałabym się cieszyć tak jak wtedy na tym zdjęciu… Ravgor był jednym z nielicznych, który wspierał otwarcie moją muzykę, bezinteresownie z radością. Pojawił się także na planie teledysku do nr ‘Jakoś się dogadamy’, który stworzyliśmy z @atutowy. Spoczywaj w pokoju” – pożegnała Youtubera AdMa.

Ravgor był popularny w internecie

Konto Ravgora w serwisie YouTube ma 665 tys. subskrypcji, lecz ostatni materiał został opublikowany dwa lata temu. O tym, że mierzy się z depresją wyznał swoim widzom podczas jednego z materiałów opublikowanych w mediach społecznościowych.

W maju 2018 roku Górecki zamieścił na Facebooku post, w którym pisał, że w Polsce na depresję choruje 1,5 milionów ludzi, a łącznie osiem milionów cierpi na różne zaburzenia psychiczne.

“Zastanawiam się, jak zmniejszyłaby się ta liczba, gdybyśmy mieli w szkołach podstawowych i średnich chociaż podstawy radzenia sobie z emocjami” – dywagował i pytał Ministerstwo Edukacji i Nauki, jak odniesie się do przedstawionych danych.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *