Кiedy mężczyzna umieścił swojego ojca w domu opieki dla osób starszych, usłyszał od swojego pięcioletniego syna coś, co zmusiło go do refleksji

Rodzice wiele poświęcają dla swoich dzieci, więc jest normalne, gdy dzieci z kolei muszą troszczyć się o swoich rodziców. Tym bardziej, gdy dzieci sami zostają rodzicami, powinni dawać swoim dzieciom dobry przykład we wszystkim. Bo nasze dzieci widzą, co robimy, jak się odnosimy do naszych rodziców, i z kolei będą się do nas tak samo odnosić.

W tej historii synowi zbrzydł jego starszy ojciec, stał się dla niego ciężarem, i on umieścił starszego ojca w domu opieki dla osób starszych. Nie pomyślał jednak o tym, że ma pięcioletniego syna, który widzi całą tę nieprzyjemną sytuację, i że swoim postępkiem ojciec daje synowi bardzo zły przykład.

Dziecko, widząc, jak ojciec postąpił wobec dziadka, zadało niespodziewane pytanie:

– Pamiętasz adres tego miejsca, gdzie zabrałeś dziadka?

– Chcesz odwiedzić dziadka?

– Nie. Chcę wiedzieć, gdzie będę musiał cię zawieźć, gdy zestarzejesz się.

Mam nadzieję, że po słowach swojego pięcioletniego syna, ten ojciec zastanowi się nad swoim postępkiem i będzie w stanie go naprawić.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *