Przyszły pan młody już ubrany w ślubny garnitur, gdy z kieszeni marynarki wypadła kartka. Była od jego matki

Matka zawsze była, jest i będzie najcenniejszą osobą w życiu każdego człowieka. Ona nie tylko podarowała nam życie, ale także zawsze prowadzi nas po krętych ścieżkach życia, chroniąc przed wszelkimi zagrożeniami, jakie mogą nas tam spotkać. Zawsze wspiera nas i kieruje swoimi mądrymi radami, które słyszymy tak właściwie zawsze w odpowiednim czasie.

Ale później, oprócz matki, w życiu mężczyzny pojawia się jeszcze jedna niezwykle cenna kobieta – jego żona. Dzień, w którym dwie osoby łączą się w jedno, rodzi się nowa rodzina, jest równie ekscytujący zarówno dla panny młodej, jak i dla pana młodego. Tak było również z tym młodzieńcem.

Pozostało tylko kilka godzin, gdy jedno małe pierścionek na bezimiennym palcu na zawsze połączy go z ukochaną dziewczyną. Przez kilka dni ogarnia go niewiarygodne podekscytowanie, które teraz osiągnęło swój krytyczny punkt.

Od samego rana nie mógł spać, więc postanowił, że lepiej będzie się czymś zająć. Może uda mu się oderwać myśli. Na początku pomagało, ale gdy zajął się wszystkimi sprawami, podekscytowanie znów się pojawiło.

Wydawało mu się, że czas płynie bardzo wolno, a każda nowa minuta staje się dla niego nowym wyzwaniem. Głęboko zatopiony w myślach, zauważył, że pora ubierać się w garnitur i zbierać się do ołtarza. Gdy zakładał marynarkę, poczuł, że wewnętrznej kieszeni coś jest. Postanowił, że to pewnie jakiś drobiazg, który włożono jeszcze w sklepie, a on po prostu zapomniał go wyjąć. Cóż, nadszedł czas, aby to sprawdzić.

Gdy znalazł przedmiot w swoich rękach, był dość zaskoczony. Miał kopertę, na której kaligraficznym pismem matki wyryto frazę “kochanemu synusiu”. Ręce narzeczonego zadrżały, a serce wypełniło się nieznanym uczuciem niepokoju. Nie zdawał sobie sprawy, co może na niego czekać w środku. Najbardziej liczył, że to nie będzie jakaś straszna odkrywka, która zepsuje jego szczęście.

W środku znajdował się list, napisany z obu stron ręką matki. Ze zatrzymanym sercem zaczął czytać te znajome krzywe litery.

“Drogi mój synku!

Teraz stoisz przed nowym etapem swojego życia, który nazywa się rodzina. Jeśli jesteś pewien swojego wyboru i gotów zrobić wszystko, aby twoja narzeczona stała się dla ciebie dobrą żoną i doskonałą matką waszych dzieci, to słuchaj każdego mojego słowa.

Traktuj ją tak, jakbyś stał przed królową. Pamiętaj, że masz w rękach prawdziwy skarb. Nie zwracaj uwagi na wygląd zewnętrzny, ponieważ w życiu kobiety są dni, kiedy wygląd zanika na drugi plan.

Zawsze strzeż jej duszy i serca, bo żadne piękno nie zastąpi dobroci, delikatności i wierności. Nie pozwól, aby zbyt wiele pracowała. Pamiętaj, że piękna część ludzkości zawsze jest bardzo delikatna, więc nie przegap okazji, aby jej pomóc nawet w najprostszych zadaniach.

Pamiętaj zawsze, że szczęście nie tkwi w pieniądzach, więc nigdy nie pozwól im stanąć między wami. Nie liczbuj każdej grosza i nie krytykuj jej, za miłość której tak bardzo wartościujesz. Zawsze pamiętaj o tym, gdy późno wrócisz z pracy i poświęcisz rodzinnej kolacji lub odpoczynkowi dla kilku dodatkowych złotych.

Cokolwiek się w życiu działo, zawsze znajdź chwilę, aby spojrzeć jej w oczy i rozkoszować się promieniami jej uśmiechu.

Teraz każdy jej spojrzenie jest skierowane na ciebie, pełne niewiarygodnego zachwytu i szacunku. Ceni to i nie pozwól tym oczom zgasnąć.

Nigdy jej nie obrażaj słowem ani czynem. Pamiętaj, że rany na sercu goją się znacznie dłużej niż na ciele. Nie obracaj się dookoła i nie spoglądaj na inne. Na świecie znajdziesz wiele kobiet, które będą w czymś lepsze od twojej. Ale tylko ona będzie bliska twojemu sercu.

Sam widzisz, ile jest w świecie pięknych mężczyzn, ale żaden z nich nigdy nie zastąpi ani nie zrówna się z twoim ojcem i tobą. Nie znajdziesz większej radości niż powrót do domu, gdzie zawsze czeka na ciebie kochająca żona i dzieci.

Synku, bądź szczęśliwy sam i obdaruj szczęściem swoją rodzinę. Ale nie zapominaj o nas z ojcem.

Kocham cię bardziej niż cokolwiek na świecie, twoja mama!”

Na oczach chłopaka pojawiły się łzy, a każde słowo matki odbiło się jak ogniste litery na kamieniu jego duszy. Jego szczęście podwoiło się od tego dnia, ponieważ teraz obok niego jest ta, dla której chce żyć.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *