Przyszedłem z pracy wcześniej i podsłuchałem rozmowę teściowej z żoną. Od tego czasu żyję sam i jestem szczęśliwy

Chciałbym podzielić się z wami moją historią, jak w wieku 37 lat zostałem sam, wszystko przez to, że postanowiłem wrócić z pracy wcześniej, aby zrobić niespodziankę mojej żonie i pójść do restauracji na kolację.

Jednak wyszło wszystko odwrotnie – niespodzianka na mnie czekała. Jak to się stało, że teraz mieszkam sam? Wszystko było naprawdę bardzo banalne. Pracuję jako kierownik w jednej dużej firmie. Odpowiedzialność jest duża, a pracy sporo. Często zdarzało się zatrzymywać, czasem do późna w nocy.

A tu przyszła mi do głowy zwykła piątkowa myśl: wyjść z pracy wcześniej, aby zaskoczyć żonę. Myślę, pójdziemy do jakiejś fajnej restauracji, po prostu zorganizujemy sobie romantyczny wieczór. Tak więc o piątej po południu cicho otwieram drzwi do mieszkania, aby żona nie usłyszała, że wróciłem.

Zdejmuję buty i zauważam, że na wieszaku wisi kurtka teściowej. Myślę, oto niespodzianka. Podchodzę do pokoju i słyszę ich rozmowę. Dlaczegoś postanowiłem posłuchać, bo od razu zrozumiałem, że rozmawiają o czymś interesującym.

– Karolina (imię mojej żony), nie martw się, wszyscy popełniają błędy, nie musisz nic mówić, bo zniszczysz małżeństwo, a on o tym się nie dowie.

– Nie mogę tak zrobić, bo to oszustwo.

– Nie bуwa щасливих małżeństw bez bрехні. Кожен може зробити цю помилку. Zdradziłaś tylko raz, więc nie łap się więcej na te pułapki i zapomnij.

– Myślę, że masz rację, mama.

W tym momencie byłem w szoku, więc wszedłem do pokoju. Widząc mnie, żona i teściowa zesztywniały.

Spokojnym tonem zapytałem, o czym rozmawiały. Zaczęły odpowiadać coś niezrozumiałego. Wtedy po prostu powiedziałem, że słyszałem całą rozmowę.

Żona od razu zaczęła przepraszać, a teściowa próbowała coś tłumaczyć o życiu, doświadczeniu. Ale nie chciałem tego słuchać i od razu zdecydowałem się wyjechać, myśląc, niech teraz żyją razem i się cieszą. Obróciłem się, życzyłem im powodzenia i pojechałem.

Całą noc spędziłem w hotelu, wyłączyłem telefon, a następnego dnia przyjechałem, zebrałem swoje rzeczy i wynająłem mieszkanie. Po kilku miesiącach udało mi się kupić nowe mieszkanie i teraz żyję sobie spokojnie sam. Życie stawia przed nami różne wyzwania, ważne jest, aby je właściwie postrzegać.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *