Ojciec zdecydował się odejść od rodziny. Mama podjęła mądre decyzje, które pozwoliły uniknąć rozwodu

Mężczyźni mogą odejść z pracy, gdy są zmęczeni i nie widzą dalszych perspektyw. Mogą odejść z pracy. Ale kobiety nie powinny być porzucane, ponieważ to nieładnie.

Jak można ją zostawić samą, taką słabą i bezbroną? Przecież poświęciła ci wszystkie swoje najlepsze lata, a ty wypijałeś całą jej młodość. Komu będzie potrzebna, kiedy będzie chora i stara?

Gdy mężczyzna jest samotny w wieku 55 lat, to nie ma w tym nic strasznego. Niech to nie będą najlepsze lata, ale też nie gorsze. A dla niej w wieku 55 lat już nazywają ją staruchą. Pomimo smukłej sylwetki, gładkiej skóry, drogiej kosmetyki i stylowej odzieży.

Gdy mój tata podjął decyzję, aby nas opuścić, reakcja mojej mamy była spokojna, jakby na to czekała. W rzeczywistości w życiu można przewidzieć wiele rzeczy, ucząc się na cudzych błędach.

Przed tym podjęli poważną rozmowę. Ostatecznie doszli do wniosku, że tata odejdzie na rok bez żadnych zobowiązań.

Wtedy mama mu powiedziała: “Wrócisz. Nie widzę sensu w dzieleniu majątku i wyrzucaniu wszystkiego, co zdobyliśmy z wielkim trudem. Uwalniam cię, idź na wolność, baw się. A za rok porozmawiamy o pieniądzach i majątku, jeśli ci się spodoba bycie wolnym, podzielimy się wszystkim, co mamy”.

Tata myślał, że cały świat stoi u jego stóp. Jednak bez konta w banku i majątku nie był dla kobiet interesujący. A zaczynanie wszystkiego od nowa w wieku 55 lat to trudne zadanie. Chciał, żeby kobiety go podziwiały, ale do tego potrzebna była pewność jutra, dom, rodzina.

Kiedyś zapytałem go: “Dlaczego odszedłeś od mamy wcześniej?”

“Nie chciałem, żeby twoje babcia i dziadek się smucili” – odpowiedział tata. Zawsze żyłem tak, jak mówili mi inni, nie chciałem nikogo obrazić. Jednak ostatnio zdałem sobie sprawę, że nie chcę już dogadzać innym. Może to szlachetne, ale przestajesz szanować siebie. A życie przemija…”

Kilka razy tata wychodził na randki z kobietami, których poznał na stronie randkowej. Te kobiety nie udawały świętych, ale wszystkie chciały wiedzieć, jak zmieni się ich życie, jeśli będą z nim. A one miały dzieci, byłych mężów, stare i chore krewnych. Taki bagaż każdy zbiera po 40-tce i każdy go taszczy, jak może.

Każda osoba chce cofnąć się o 20-30 lat, kiedy dusza była pełna nadziei, kiedy się zakochiwałeś, nie myśląc o tym, ile ktoś zarabia, a w jego pięknych oczach i poczuciu humoru.

Jednak nie można wrócić, czasu nie można cofnąć. W rezultacie młodzi, pełni nadziei ludzie stają się znużeni i zmęczeni. Wszyscy szukają osobistej korzyści dla siebie i bez niej nawet palcem nie kiwną.

Oczywiście, tata wrócił do domu. I był przepełniony wdzięcznością, że żona nie pozwoliła zamienić swojego życia w gruzy.

Tak, życie codzienne pochłania, każdy dzień jest taki sam. Brak jaskrawych emocji i wrażeń. Ale czy to nie to jest najważniejsze? To, że ktoś wie, ile cukru włożyć do twojej kawy i że lubisz ciszę?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *