Trzy rzeczy, które moja mama zawsze ukrywała przed tatą. Zrozumiałam to, gdy pojawił się mój mąż

Na początku nie rozumiałam, dlaczego tak postępuje. Świadomość jej działań przyszła dopiero po tym, jak sama stałam się żoną. Czasem zaczynamy rozumieć pewne rzeczy dopiero po osiągnięciu określonego wieku, nawet jeśli w dzieciństwie sądziliśmy, że już wszystko o nich wiemy.

Od dzieciństwa miałam wspaniałe relacje z mamą. Była moją wierną przyjaciółką, z którą dzieliłam wszystkie swoje sekrety. Już od najmłodszych lat spędzałam z nią bardzo dużo czasu, a gdy dorosłam, zaczęłyśmy razem chodzić na zakupy, odwiedzać salony urody i zajmować się innymi ważnymi sprawami kobiecymi.

Zaczęłam zauważać, że mama ukrywa przed tatą prawdziwą wartość swoich nowych rzeczy i nigdy mu nie mówiła o tym, ile kosztował nowy manicure. Wiele razy pytałam ją, dlaczego tak robi, ale zawsze odpowiadała tajemniczo uśmiechając się i mówiąc: “Kiedy dorosniesz, wszystko zrozumiesz!”

Stałam się dorosła i pojawił się mój własny mąż, i zrozumiałam, czym się kierowała, robiąc to. Zdałam sobie sprawę, że moja matka nie tylko jest inteligentna, ale także bardzo mądrą kobietą. Później zaczęłam również korzystać z jej sztuczek w swoim życiu rodzinnych.

Trzy główne sztuczki mojej mamy!

Pierwsze!

Moja mama nigdy nie podawała tacie rzeczywistej wartości swoich ubrań i kosmetyków, ani tego, ile kosztowało ją wizyta w salonie urody. W rzeczywistości takie wizyty były dość kosztowne, jak sądzę, kobiety ze mną się zgodzą, bo czasem można zostawić przyzwoitą sumę w jednym salonie fryzjerskim. Teraz pomyślcie, ile kosztuje dobra szminka czy krem.

Dla wielu mężczyzn pozostaje zagadką, dlaczego kobiety wydają na swój wygląd tyle pieniędzy. Nawet psychologowie zgadzają się, że dla mężczyzny bardzo ważne są doznania fizyczne, a nowe rzęsy niekoniecznie uznają za wartościowe inwestycje swoich pieniędzy.

Drugie!

Moja mama zawsze chodziła przed tatą schludnie. Nigdy nie pozwalała sobie pojawić się przed nim w pogniecionym szlafroku czy brudnej koszulce. Wszystkie jej ubrania domowe zawsze były równie piękne i schludne, jak te, które nosiła na ulicy.

Jej fryzura i wygląd zawsze były nieskazitelne. Do dzisiaj nie rozumiem, jak dziewczyny mogą chodzić przed swoim chłopakiem w niechlujnym stanie. Nawet po kilku latach małżeństwa z mężem nie pozwalam sobie pojawić się przed nim w rozciągniętej koszulce czy podartej spodni.

Mam nadzieję, że mojemu mężowi również sprawia przyjemność to, że zawsze wyglądam bez zarzutu. Wierzę, że zawsze miło patrzy na mnie, gdy wraca do domu po ciężkim dniu pracy. Moja mama zawsze w tajemnicy przed tatą robiła makijaż oraz różne maseczki na twarz i włosy.

Uważała, że niekoniecznie tato musi wiedzieć, że robi sobie maseczkę na wypadanie włosów.

Trzecie!

Mama zawsze wirtuozersko radziła sobie z jakimikolwiek kaprysami taty: “Nie mogę, nie chcę i nie będę!” Nie znosił mleka i wszelkich produktów mlecznych. Jednak moja mama doskonale wiedziała, że zupełnie nie jest konieczne, aby tato wiedział, że w przygotowanym przez nią daniu jest mleko. Jeśli nie będzie tego wiedział, to może nie tylko zjeść wszystko, ale nawet poprosić o dodatkowe porcje.

Uwielbiał muszle grzybowe, które robiła mama, ale o tym, że tam jest śmietana, nigdy się nie domyślał. Niektórzy psychologowie twierdzą, że takie zachowanie jest wynikiem dzieciństwa.

Teraz jestem bardzo wdzięczna mojej mamie za to, że nauczyła mnie tych kobiecych sztuczek, ponieważ dzięki nim w naszym domu praktycznie nie ma żadnych skandali i kłótni.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *