“Po co ci ten staruszek?” – pytali Marty, gdy wychodziła za mąż za mężczyznę, starszego od niej o dwadzieścia lat. A teraz wszyscy jej zazdroszczą

Miłość przecież nie zna wieku, prawda? A różnica dziesięciu, piętnastu czy dwudziestu lat, to przecież tylko różnica. Wybranka Marty, bohaterki naszego artykułu, wielu uważało za starego. I przepowiadali im rozstanie wkrótce. Jednak zakochani są szczęśliwi w małżeństwie.

Więc Marta znalazła pracę w banku. Dyrektor od razu jej się spodobał. Choć nazywał ją słońcem. Młoda kobieta często się spóźniała. W rzeczywistości wychowywała dwójkę dzieci sama. Mąż dawno temu zginął w wypadku samochodowym.

Później Marta zaangażowała się w pracę. Nawiazali przyjazne relacje z dyrektorem. Wkrótce poinformowała zespół, że wychodzi za mąż. On również zaprzyjaźnił się z jej dziećmi.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zdanie krewnych i bliskich. Wszyscy mówili tylko o tym, że taka różnica wieku jest nienormalna. On ma już prawie sześćdziesiąt lat. A ona jeszcze nie ma czterdziestu. Martę mówili, że oszalała. Przecież on jest stary. A ona piękna młoda kobieta. A co będzie za dziesięć lat? A nawet za pięć?

Jednak Marta nie uległa prowokacjom. Starszy, no i co z tego? Postanowiła przedstawić swojego wybranka rodzinie. Zaprosiła wszystkich do domu. Przygotowała stół. I powiedziała: “On już jedzie. Zaraz zobaczycie. On też chce was poznać”.

Usłyszano dzwonek do drzwi. Do mieszkania wszedł wysoki mężczyzna. Zadarty i szczupły. Pocałował Martę, podając jej bukiet kwiatów. Następnie spojrzał przebiegle na wszystkich obecnych i zapytał: “No jak, wam się podoba stary?”

Pewnie każda kobieta choć raz w życiu zakochała się w mężczyźnie starszym od siebie. Być może jednocześnie wahała się, czy to słuszne. Przecież różnica wieku nie zawsze korzystnie wpływa na związek. Niekiedy… Ale jest wiele plusów.

Po pierwsze, mężczyźni po pięćdziesiątce są zazwyczaj finansowo stabilni. Osiągnęli już wiele. Kariera, dom, samochód… Kobieta nie musi się martwić, że będzie źle zabezpieczona. A to jest bardzo ważne w życiu małżeńskim.

Po drugie, dojrzałe mężczyźni podchodzą do małżeństwa bardziej poważnie. Jeśli składają propozycję, to ich intencje na pewno są szczere. Im starszy mężczyzna, tym ważniejsze dla niego są w domu ciepło, ukochana żona i dzieci. Słowem, silna rodzina.

Po trzecie, doświadczenie życiowe jest bardzo istotne. Dorośli mężczyźni zawsze będą rozważnie i mądrze analizować sytuację. Nie będzie niepotrzebnych skandali, a z niektórymi kobiecymi kaprysami sobie poradzą. Jak na nie reagować, doświadczeni mężczyźni już wiedzą. Dla młodej dziewczyny taki towarzysz życia stanie się swoistym mentorem. On ją wesprze, kiedy trzeba, poda potrzebną radę, uspokoi i pomoże.

A starszy mężczyzna może stać się dla swojej partnerki wzorem do naśladowania. Ona będzie doceniać zarówno jego status społeczny, jak i inne sukcesy w życiu. Tym bardziej, że szanuje go wielu ludzi. A nawet niektórzy go podziwiają. Patrząc na to, kobieta zechce odpowiadać na te oczekiwania. Czyli w przyszłości również może osiągnąć wiele.

Dojrzały partner będzie cenił swoją ukochaną. On wie, jak zrobić, żeby jej się podobać. A zadbanie o siebie to też umiejętność. Takie umiejętności przychodzą z wiekiem, z doświadczeniem. Wtedy też w związku będzie obecna romantyka, uwaga, i prezenty. Mężczyzna sprawi radość swojej drugiej połówce. Nawiasem mówiąc, także sam będzie z tego zadowolony.

Ponadto, dojrzały partner nie dopuści do nieuzasadnionych zazdrości. Nie będzie skandali i scen bez powodu. A pozwoli na zakupy z przyjaciółkami, i na firmowy wieczór z kolegami. Ogólnie rzecz biorąc, przestrzeń wolności dla kobiety jest zapewniona. Mężczyzna zrozumie, że dla niej to ważne. Jeśli nagle pojawią się jakieś wątpliwości, mężczyzna raczej otwarcie wyrazi swoje myśli.

W każdym razie jeśli kobieta wybiera na swojego towarzysza życia dojrzałego mężczyznę, w większości przypadków może spać spokojnie. Niech nawet będzie liderem w związku. Za to ona będzie mogła poczuć się słaba. A to dla przedstawicielek płci pięknej jest więcej niż konieczne.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *