Anthony Meo nie żyje. Założyciel grupy Biohazard zmarł na raka

Jeden z założycieli rockowej i punkowej grupy Biohazard – Anthony Meo – zmarł po walce z rakiem.

Śmierć muzyka potwierdził wokalista grupy – Bill Graziadei. Na swoim Instagramie opublikował krótkie pożegnanie kolegi.

“Spoczywaj w pokoju Anthony Meo. Zebrałeś nas wszystkich, będziesz na zawsze żył dzięki temu, co udało się nam się stworzyć” – czytamy.

Muzyka pożegnał również obecny perkusista Biohazard – Danny Schuler.

“Anthony był oryginalnym perkusistą Biohazard. Był też moim przyjacielem, którego znałem od piątego roku życia. Dorastałem patrząc na niego jako perkusistę i chodziło do szkoły z jego siostrą Nicole. Meo mieszkał dwa bloki ode mnie i często przychodził grać na perkusji w moim domu. Był ode mnie starszy, ale byliśmy przyjaciółmi. Pamiętam początki Biohazard. Gdy odszedł z zespołu, dał mi błogosławieństwo. Wiele lat później przychodził na koncerty, siadał też za perkusją, a wszyscy wiedzieli, jak ważny był dla zespołu. Bez niego nie byłoby Biohazardu” – wspominał.

Kim był Anthony Meo?

Anthony Meo był perkusistą grupy w latach 1987 – 1988. Zagrał też na pierwszym demie zespołu, które ukazało się w 1988 roku. Na pierwszym nieoficjalnym wydawnictwie formacji znalazły się numery: “Master Race” i “America”. Po latach Meo musiał tłumaczyć się z tekstu do tej piosenki, dziennikarze bowiem zarzucali muzykom rasizm.

“Piosenki z pierwszego dema miał szokować, przyciągać uwagę, być niejasne. Nigdy nie byliśmy rasistami (Meo był Żydem – przyp. red.), ale używanie metaforycznych tekstów było świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi” – stwierdził.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *