Mężczyzna powiedział żonie, że życie z jedną osobą jest nudne. Jej odpowiedź zaskoczyła mądrością

Para małżeńska delektowała się kolacją, kiedy mąż nagle powiedział: “Moim szefie ma piękną żonę, ale słyszałem, że rozwodzą się. Teraz planuje rozwód i poszukuje nowej żony. Rozumiem go. Codziennie wracać do domu do jednej i tej samej osoby – to nudne… Kto by się nie znudził?”

Żona była zszokowana tymi słowami. Powoli przełknęła jedzenie i odpowiedziała: “Jeśli kiedykolwiek inna kobieta zainteresuje się tobą i poprosi o randkę, poproś ją najpierw, żeby zajęła się naszym dzieckiem, zanim wyjdziesz na randkę. Pilnuję tego, dobrze?”

Mąż stracił mowę, gdy usłyszał odpowiedź żony.

Następnie dodała: “Jeśli kiedyś spotkasz czarującą kobietę, idealnie umalowaną i modnie ubraną, i zechcesz porównać jej wygląd do mojego, i nagle zdecydujesz, że jestem nieatrakcyjna w porównaniu z nią, zapytaj ją, ile wydaje każdego miesiąca tylko na swój wygląd. Wtedy powinieneś wydać tyle samo pieniędzy na mnie, abym wyglądała tak, jak ci się podoba.”

Mąż milczał w odpowiedzi. Nie mógł wymyślić, co powiedzieć na te słowa żony. Ona kontynuowała: “Jeśli chcesz także, tak jak twój szef, znaleźć nową żonę, poślub ją, nie mam nic przeciwko. Wezmę nasze dzieci i odejdę, gdzieś, abyś ty i twoja nowa żona mogli pozostać w tym domu.

Ale zobaczmy, czy za pięć lat będziesz patrzył na nią tak samo, jak wtedy, gdy ją po raz pierwszy zobaczyłeś? Czy będziesz chciał kogoś jeszcze?”

Mężczyzna był zdumiony, słysząc jej słowa. Przez lata ignorował jej potrzeby, uważając wszystko za oczywiste. Myślał tylko o sobie i nie dostrzegał tego, że żona przez wszystkie te lata troszczyła się o jego dzieci i rodzinę.

Egoizm w małżeństwie

Żona powiedziała, kim naprawdę dla niego była potrzebna. Gospodynią domową, a nie kochanką! Pracownicą domową, która troszczy się o niego, dzieci, dom. I może wtedy będzie miała czas, aby nosić ładne ubrania. Ale gdyby tylko mógł opłacić to wszystko…

Zamiast tego zapytał: “Co, jeśli dam ci wszystko, czego potrzebujesz, a ty zmienisz mnie?” No, to już naprawdę niespodziewane!

Żona zrozumiała, że przez te wszystkie lata mąż był zajęty sobą do tego stopnia, że nawet nie zauważył, jak ona troszczyła się o rodzinę. Po prostu powiedziała, że nigdy nie zniży się do tego, aby mieć coś wspólnego z egoistycznymi mężczyznami.

Co naprawdę kryje się za tym wszystkim? Oczywiście egoizm. Chęć otrzymywania, nie dając nic w zamian. Niewielu mężczyzn zastanawia się nad tym, jak po pięciu, dziesięciu, piętnastu latach ich żona będzie wyglądać tak, jak on o nią dba. Wiele kobiet zrujnowało siebie, wchodząc w związek z egoistycznymi mężczyznami.

I jeśli w twojej rodzinie pojawiają się podobne rozmowy, warto zastanowić się, czy ta osoba naprawdę ceni cię?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *