— Masz 10 minut, żeby opuścić mój dom! — zawołała przyszła synowa

To wszystko wydarzyło się wiele lat temu, ale nadal nie potrafię wyrzucić tej historii z głowy.

Moja przyjaciółka w tamtym czasie była zamężna. Jej mąż był typowym kobieciarzem. Co więcej, jeszcze żył na jej koszt. Nie wiedziała, co zrobić, żeby wreszcie pozbyć się tego ciężaru. Później dowiedziała się, że skłonność do życia na koszt kogoś innego to rodziny jego tradycja. Teściowa i szwagierka wiecznie ją denerwowały. Kiedy dowiedziały się, że zarobiła pieniądze i kupiła dom na wsi, zupełnie oszalały. Wytrzymywała do ostatniej chwili, ponieważ krewni zajmowali ten dom. Siostra męża nawet używała prywatnych rzeczy Ani i nie raz kradła pieniądze.

I wtedy Ania zrozumiała, że nadszedł czas, aby z tym skończyć. Kiedy teściowa zadzwoniła i poprosiła o zawiezienie jej na działkę (ten właśnie wiejski dom Ani), powiedziała, że jej samochód jest w naprawie. Jednak krewna nie dawała za wygraną. Dotarła autobusem. I żadna presja nie powstrzymała jej wstrząsania się w środku komunikacji publicznej w upale. Wtedy Ani puściły nerwy, więc powiedziała:

— Po co przyjechałaś? Na długo? Herbaty nie ma, skończyła się. — A ja dziś nie planowałam wracać. Kiedy naprawią twój samochód, to wtedy mnie przywieziesz z powrotem. Dzień wytrzymała. A potem przyjechała moim samochodem i kazała teściowej natychmiast pakować rzeczy. Dała jej 10 minut na zebra…

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *