Postanowiłam przygarnąć moją staruszkową babcię, przez co rozstałam się z mężem. Jednak los zgotował mi niespodziankę

Często życie zmusza nas do przemyślenia priorytetów. Ważne jest, aby zawsze podejmować właściwe decyzje. Historia Julii jest tego potwierdzeniem. Postąpiła zgodnie z sercem i sumieniem. O swoim wyborze dziewczyna nie żałowała ani chwili.

Babcia rozpakowywała swoje walizki. Walizki to dość głośno powiedziane, bo w rękach miała tylko małą torebkę. Zawierała dwa szlafroki, kapcie, nocną koszulkę i trochę bielizny. Oczy babci lśniły z radości, a Julia była temu bardzo zadowolona. Wreszcie będzie mogła widywać swoją ukochaną babcię codziennie i nie martwić się o to, jak jej się żyje samotnie.

Dom (mąż) był wściekły. Na początku myślał, że babcia przyjechała z wizytą, ale potem zdał sobie sprawę, że będzie mieszkała z nimi i z żoną.

Zabrał Julię na bok i zaczął ją namawiać, aby odwiózł babcię w inne miejsce. Argumentował, że może być ich własne dziecko. Babcia zgodziła się i została, ale przecież Julia ma swoją matkę (mamę), niech ona zajmie się swoją mamą.

Julia zaczęła tłumaczyć Dimie, że babcia to dla niej bliska osoba, która teraz potrzebuje pomocy. Mama ma ostatnio złe samopoczucie, więc jej ciężko będzie opiekować się starszą osobą. Julia nie mogła postąpić inaczej, bo nie dawałoby jej to możliwości spokojnego snu w nocy.

Dziewczyna przeszła trudne dzieciństwo. Na szczęście osobiście nie doświadczyła żadnego dyskomfortu, ponieważ była ulubioną córką i wnuczką. Matka pozostała sama z dzieckiem na rękach, gdy zginął ojciec Julii. Pracowała wiele, kobieta była bardzo zmęczona.

Oddać dziecko do przedszkola nie chciała. Wtedy pomogła jej babcia. Cały swój wolny czas poświęcała wychowaniu Julii w miłości i trosce.

Matka przyjeżdżała rzadko, ale te spotkania były pełne ciepła i czułości. Obie kobiety zrobiły wszystko, aby dziewczynka niczego nie potrzebowała, dobrze się uczyła w szkole, otrzymała godne wykształcenie. Wszystkie te argumenty były dla Dima niewystarczająco przekonujące.

Julia przekonywała męża, że jej babcia to bardzo wykształcona i inteligentna osoba, która nigdy nikomu nie przeszkadzała. Zawsze się uśmiecha, ma wspaniałe poczucie humoru, potrafi wesprzeć w trudnych chwilach i nigdy nie pozwoli sobie być uciążliwą.

Dima parł, że starsi ludzie źle pachną, a jego ubranie będzie miało nieprzyjemny zapach. Upierał się, że krewni żony będą wymagać nadmiernej uwagi. Ale jest gotów opłacić dom starców lub jakąkolwiek inną opcję, która pozwoli mu pozostawić babcię w innym miejscu

Potem postawił ultimatum: albo babcia zostaje, albo on odchodzi. Julia nie zastanawiała się ani chwili, wskazując mu drzwi.

Babcia zawsze była w podniosłym nastroju. Gdyby tylko wiedziała, ile sprzeczek wywołało jej przyjście. Julia, jako rozsądna dziewczyna, powiedziała, że jej mąż pojechał na dłuższą podróż służbową.

Spędzili wspaniały miesiąc, który dziewczyna będzie pamiętać przez całe życie. Nie tylko rozmawiała z ukochaną babcią, ale regularnie uczyła się od matki, która odwiedzała je regularnie.

Codziennie Julia cieszyła się z faktu, że podjęła właściwą decyzję. Niestety, po miesiącu babcia odeszła. Okazało się, że zmarła we śnie, tradycyjnie żegnając się ze swoją ukochaną wnuczką i życząc jej wszystkiego najlepszego.

Pewnego dnia Julia poszła po zakupy spożywcze. Po śmierci babci dziewczyna nie mogła się uspokoić. Jej uśmiech, poczucie humoru, umiejętność podniesienia nastroju i uspokojenia – tego wszystkiego jej brakowało. Nagle przy jednym z regałów dziewczyna zauważyła starszą kobietę. Wybierała coś spośród produktów i starannie przyglądała się etykietom.

Julia podeszła i zaoferowała swoją pomoc, a kobieta starszego wieku podniosła wzrok. Dziewczyna natychmiast rozpoznała w tych oczach coś bliskiego i poruszającego do łez.

Babcia nie zdążyła nic powiedzieć, gdy do niej zbliżył się młody, przystojny chłopak. Wziął starszą panią pod rękę i podziękował dziewczynie za życzliwość. Potem zapytał, jak się nazywa, i zaproponował podwiezienie do domu. Tak właśnie zaczęło się spotkanie z przyszłym mężem.

Ironią losu okazało się, że Sergiusz mieszka razem ze swoją babcią w tym samym budynku. Julia była niesamowicie szczęśliwa, mając teraz ukochanego męża i równie kochaną babcię. Dziwnym trafem starsza pani była charakternie bardzo podobna do babci Julii. To był prawdziwy prezent, który los podarował jej decyzji. Teraz Julia była pewna, że postąpiła właściwie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *