Jedna dobra kobieta uważała, że ubiór nie jest najważniejszy w człowieku. Nie sądziła, że wygląd zewnętrzny również jest oceniany. Ale później zrozumiała, że tak

Jedna dobra, pracowita kobieta dużo pracowała. I dobrze zarabiała. Ale ubierała się tak sobie, szczerze mówiąc. Mówiła, że ubiór nie jest najważniejszy w człowieku. I że już prawie sześćdziesiąt lat, jest staruszka, więc ubranie nie ma dla niej znaczenia. I fryzury też. I że nigdy nie wybiera sobie ubrań. Nosząc praktyczne rzeczy.

W pracy kobietę podobno doceniano. Ale premie zazwyczaj dostawali inni. Jej i tak wystarczy, pensja dobra! I różne przyjemne bonusy w rodzaju biletów do teatru czy wycieczek też dostawali inni. A kobietę wykorzystywano jak roboczego konia.

I w życiu osobistym była pustynia. Chociaż kobieta była interesująca, rozwinięta, sympatyczna! I pewnego razu powiedziała jej jedną mądrą rzecz jedna mądra osoba, z którą była przyjaciółką przez wiele lat, – spierając się o wygląd. Powiedział, że aniołowie oceniają nie tylko naszą wiedzę. I nie tylko nasze umiejętności. I nie tylko zachowanie i staranność. Jest jeszcze jeden element – “wygląd”.

Wygląd zewnętrzny – to nie droga sukienka czy modne jeansy. I nie niebieskie cienie i wyrwane brwi modne w tamtym czasie. Wygląd zewnętrzny – on musi być przyjemny, piękny, w miarę możliwości. I to też jest oceniane z góry.

To zabawnie zabrzmiało, ale tak jest. Jeśli człowiek może sobie pozwolić na dobre, ładne rzeczy, – niech kupi i nosi. Jeśli może kupić nowe, niech kupi. Jeśli może pokazać swoją atrakcyjność, to niech pokaże!I sprawi, że świat będzie bardziej harmonijny. Przecież my też jesteśmy częścią tego świata, jak ptak czy kwiat.

O wygląd zewnętrzny trzeba dbać. I wtedy wniesiemy do świata trochę więcej piękna. Zrobimy swój wkład. I swoje ziemskie ciało trzeba poprawiać na ile można ubraniem. Czystym i ładnym… Aby “wygląd zewnętrzny” był na “celująco”.

A dobry wygląd zewnętrzny – on wpływa i na zdrowie. I na nastrój. I na stosunek do nas otaczających. I na nasz los ogólnie. Piękny wygląd dodaje pewności siebie. I ludzie lepiej traktują tego, kto jest dobrze ubrany, – widzą, że osoba dla nich postarała się wyglądać dobrze…

Tak mówił ten stary mądry przyjaciel. Kobieta uśmiechnęła się i zgodziła. Chociaż na początku spierała się. I kupiła sobie sukienkę, nowe kaszkietowe palto i czapkę z haftem. Buty na małym obcasie. I trochę zaczęła używać kosmetyków, chociaż dawno zapomniała, jak to się robi.

I inni jakby o niej przypomnieli sobie. Zaczęli się łagodniej komunikować, poświęcać więcej uwagi. Przywitali ją z urodzinami i podarowali wycieczkę do sanatorium nad morzem.

A w sanatorium kobieta poznała emerytowanego pułkownika. Który długo był sam Chociaż był zamożną osobą, po prostu nie dbał o kolumnę “wygląd zewnętrzny”, pożegnał się z młodością.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *