“Żałuję, że wziąłem kobietę z dziećmi”. Dlaczego lepiej nie unikać związków z rozwiedzionymi

Jeden z moich znajomych niedawno powiedział mi: “Żałuję, że związałem się z kobietą, która ma dzieci”. Oto jego historia.

Około dwóch lat temu ten znajomy rozwiodł się ze swoją żoną. Po prostu nie pasowali do siebie charakterem.

Około pół roku później spotkał wspaniałą kobietę. Spotykali się dwa miesiące, zanim zdecydował się zaoferować jej wspólne mieszkanie. Kobieta była bardzo szczęśliwa, ale poinformowała go o czymś, o czym wcześniej nie mówiła. Okazało się, że ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa.

Mężczyzna nie zmienił swojej decyzji, więc przeniosła się do niego.

Na początku był pewien, że to wspaniałe związki. Ta kobieta bardzo go kochała, zawsze mówiła coś miłego, troszczyła się. Mężczyzna przestał się martwić i się zrelaksował.

Jednak niedługo potem zaczęli się kłócić. Najczęściej przez dzieci. Mężczyzna bardzo się starał, aby dobrze je wychować, z całych sił dążył do zastąpienia chłopców ojca. Byli bardzo niesforni, czasami słuchali, czasami nie, ale głównie zachowywali się jak zwykłe dzieci.

Jednak mężczyźnie marzyło się również o wspólnych dzieciach z ukochaną. Ona od razu powiedziała, że lepiej, aby na to nie liczył. W końcu w ich rodzinie są już dwie dzieci, a na więcej może nie wystarczyć pieniędzy. Nawet teraz żyją, stale licząc grosiki. Kobieta zaproponowała mężczyźnie, aby poszukał dodatkowej pracy.

Mężczyzna poważnie się zastanowił. Wcześniej wystarczało mu tych pieniędzy, które otrzymywał za tę pracę. Ale teraz, gdy pojawiły się wydatki na obce dzieci, średnia pensja przestała wystarczać. Kobieta również pracuje, ale dostaje naprawdę niewiele, co, jak się okazało, niewiele można dać dzieciom.

Poza tym żona powiedziała, że ponownie wyszła za mąż głównie po to, aby żyć lepiej niż wcześniej. Jej zdaniem głównym żywicielem w rodzinie powinien być mężczyzna, a pensja kobiety powinna być wydawana na różne drobiazgi.

Ostatnią kroplą okazał się fakt, że regularnie do rodziny przychodzi jeszcze jeden mężczyzna, prawdziwy ojciec dzieci, ponieważ ma prawo widywać się z nimi. To nie byłoby nic złego, ale przy okazji widuje się zarówno z kobietą, jak i mój znajomy wcale temu nie sprzyja.

Tak więc mężczyzna zastanawiał się, czy nie popełnił błędu, ożeniwszy się z kobietą z dziećmi, która wcześniej była już zamężna.

Wiele mężczyzn wcale nie chce patrzeć w kierunku kobiet z dziećmi. Być może nie są aż tak niewłaściwi?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *