Ozzy Osbourne rezygnuje z powrotu na scenę. “To bolesne”

Ozzy Osbourne zasmucił swoich fanów. Właśnie poinformował, że odwołuje udział w jednym zaplanowanym na ten rok koncercie – Power Trip w Kalifornii. Miał to być dla niego powrót do koncertowania po pięcioletniej przerwie.

Na początku lutego 2022 roku Ozzy Osbourne (posłuchaj!) poinformował, że odwołuje trasę koncertową, która miała rozpocząć się w maju 2023 roku. “Nigdy nie przypuszczałbym, że moje dni koncertowania zakończą się w ten sposób” – pisał w oświadczeniu.

Ogłaszając koncertową emeryturę Ozzy sugerował, że może znajdzie inny sposób, by koncertować bez męczących podróży. “Moja ekipa próbuje właśnie wykombinować miejsca, w których będę mógł występować bez konieczności podróżowania z miasta do miasta oraz z kraju do kraju” – pisał.

Nie trzeba było długo czekać, bo już końcem marca tego roku Ozzy ogłosił, że weźmie udział w wyjątkowym festiwalu, który odbędzie się w październiku w Kalifornii. Wśród artystów będą m.in. Tool, dawno niewidziane AC/DC, Iron Maiden czy Guns N’ Roses. Tak się jednak nie stanie, a Osbourne zdecydował, że musi mocniej zadbać o zdrowie.

Ozzy Osbourne rezygnuje z Power Trip. Jest w złym stanie

“Choć jest to bolesne, musiałem podjąć decyzję o rezygnacji z występu na Power Trip w październiku” – napisał Książę Ciemności w oświadczeniu. “Moim pierwotnym planem był powrót na scenę latem 2024 roku, a kiedy pojawiła się oferta występu, optymistycznie ruszyłem naprzód. Niestety, moje ciało mówi mi, że po prostu nie jestem jeszcze gotowy i jestem zbyt dumnym człowiekiem, aby mój pierwszy występ od prawie pięciu lat był połowiczny. Zespół, który zastąpi mnie na Power Trip zostanie ogłoszony wkrótce. Są moimi osobistymi przyjaciółmi i mogę obiecać, że nie będziecie zawiedzeni” – napisał na Facebooku.

https://youtu.be/bwDpAfFzcRQ

Ozzy Osbourne Crazy Train (Speak Of The Devil)

Zwrócił się także do najbliższych. “Przede wszystkim chcę podziękować moim fanom, mojemu zespołowi i mojej ekipie za ich bezwarunkową lojalność i ciągłe wsparcie” – zakończył. “Kocham was wszystkich i do zobaczenia wkrótce. Z Bogiem, Ozzy” – napisał.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej muzyk informował, że “granie koncertów to to, po co żyje” oraz że “nie da się zrezygnować z pasji”. Wygląda jednak na to, że Osbourne ponownie musi wstrzymać swoje marzenia i – miejmy nadzieję – wróci jeszcze na choćby jeden koncert.

Ozzy Osbourne choruje od lat. Co mu dolega?

W czerwcu 2022 roku Ozzy Osbourne (posłuchaj!) przeszedł operację, podczas której naprawiono uszkodzone elementy naprawcze zamontowane w kręgosłupie po niemal śmiertelnym wypadku w 2003 roku. Elementy trzeba było poprawić po upadku muzyka w jego sypialni w 2019 roku. To wtedy problemy z poruszaniem zaczęły się pogłębiać.

“Chirurg powiedział mi, że jeśli nie będę miał operacji, to powstanie duża szansa, że będę sparaliżowany od szyi w dół” – ujawnił Osbourne. Należy dodać, że w ostatnich latach wokalista walczył również z poważną infekcją dłoni. Zdiagnozowano u niego również chorobę Parkinsona.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *