Kiedy zrozumiałam, że siostra nie zamierza zwracać długu mamie, w mojej głowie pojawił się szalony pomysł, który postanowiłam zrealizować

Pewnego dnia moja starsza matka zadzwoniła do mnie i poinformowała, że Natalia, moja kuzynka, przyszła do niej i płakała cały dzień, błagając o dużą sumę pieniędzy. Moja mama oddała wszystkie swoje oszczędności Natalce bez jakichkolwiek warunków spłaty długu. Byłam zdziwiona tym faktem i zapytałam, dlaczego nie omówili warunków spłaty długu, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek moich rodziców.

Później dowiedziałam się, że pieniądze były potrzebne na zakup samochodu synowi Natalii, a ona użyła wszystkich swoich fałszywych emocji, aby oszukać moją matkę. Wtedy nie martwiłam się zbytnio spłatą długu, bo wierzyłam, że moja siostra jest porządna, uczciwa i sprawiedliwa. Jednak później zdałam sobie sprawę, że Natalia nie miała zamiaru zwracać długu.

Kiedy poszłam do niej i zapytałam, kiedy odda pieniądze, siostra tylko składała puste obietnice. Teraz nawet mama była zaniepokojona, ale nigdy nie odważyła się bezpośrednio poprosić o swoje pieniądze.

Po sześciu latach postanowiłam podjąć kroki, chociaż nie mogłam pozwać członków rodziny bez dowodów. Poszłam do szefa mojej siostry, który zajmował odpowiedzialne stanowisko finansowe, i opowiedziałam mu całą historię. Zainteresowanie kierownika bezpieczeństwem własnych środków ostatecznie doprowadziło do tego, że siostra zwróciła dług mojej matce, ale bez wyjaśnień ani przeprosin.

Choć niektórzy mogą potępić moje działanie, zrobiłam to nie tylko z powodu pieniędzy, ale także z powodu moralnego upokorzenia moich ufających rodziców. Nie mogłam znieść tego, że moja matka tak długo była niepokojona.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *