Andrzej nie wiedział, że jego żona zainstalowała ukryte kamery zarówno w mieszkaniu, jak i na działce przed wyjazdem na wakacje

Cztery tygodnie minęły jak jeden dzień. I każdego dnia Anrzej starał się żyć, jak sam mówił, na pełnej petardzie. Żeby było o czym wspominać.

– Nie trzeba nigdzie chodzić! – krzyczał przez telefon, dzwoniąc do wszystkich swoich przyjaciół zaraz po tym, jak odwiózł żonę na lotnisko i upewnił się, że bezpiecznie poleciała. – Jakie restauracje? Po co hotele? Kiedy mamy wolny dom nad brzegiem jeziora i duże mieszkanie obok metra.

Żona – pojechała z przyjaciółkami. na wakacje nad morze.  Dzieci już dorosłe i prowadzą swoje życie. Wolność! Trzeba z tego korzystać. Urządzimy imprezę! Dużą! Głośną! I która będzie trwać prawie miesiąc. Żeby było o czym wspominać.

Co my? Nie zasłużyliśmy, czy co? Każdy z nas ma na karku po dwadzieścia pięć lat i więcej! Ile można być kimś, kim nie jesteśmy? Do kiedy będziemy odmawiać sobie tego, o czym zawsze marzyliśmy? Kiedy taka szansa się pojawi? Może nigdy!

Andrzej zadzwonił do wszystkich swoich przyjaciół. Wszystkim powiedział. Wszystkich zainspirował pomysłem, aby żyć, jeśli nie całe życie, to przynajmniej jego małą część, tak, aby potem było co wspominać i opowiadać innym.

Z radością przyjęli przyjaciele słowa Andrzeja.

— Jak dobrze to powiedziałeś, przyjacielu — odpowiedzieli z radością. — Dzisiaj rzadko ktoś mówi coś takiego. Nie każdy odważyłby się nawet pomyśleć o tym.

Przyjaciele nie zaczęli udawać ani udziwniać się, by udowodnić, że są ludźmi o podniesionej moralności. Byli szczerzy przed sobą i swoim najlepszym przyjacielem. Ponieważ ich dusze też pragnęły po wielu latach małżeństwa czegoś prawdziwego, wielkiego, głośnego, długiego, zakazanego.

A tym bardziej, gdy nie wymagało to szczególnych kosztów. Bo Andrzej oddał do ich dyspozycji zarówno swoje luksusowe mieszkanie w pobliżu metra, jak i dom nad brzegiem jeziora!

Przyjaciele wzięli wolne dni i urlopy na swój koszt, powiedzieli żonom, że wyjeżdżają służbowo i, na wszelki wypadek, zdjęli obrączki. Uznali, że bez pierścionków będzie wygodniej. I… I święto się zaczęło. Takie, o którym marzyli. Głośne. Radosne.

Ale wszystko dobre kiedyś się kończy. I święto się zakończyło.

I nadszedł dzień, gdy Andrzej spotkał żonę na lotnisku.

— Jak się zrelaksowałaś, Maria? — delikatnie zapytał, gdy jechali do domu.

— Bardzo dobrze, — radośnie odpowiedziała Maria i zaczęła szczegółowo opowiadać o swoich wakacjach.

Andrzej słuchał nieuważnie, wspominając, jak bawił się przez ten cały czas.

– A może chcesz? – zapytał, gdy żona opowiadała, – opowiem ci, jak tu żyłem bez ciebie.

— Nie, — radośnie odpowiedziała Maria.

– Dlaczego? – zdziwił się Andrzej.

– No sam niedługo wszystko się dowiesz.

Andrzej poczuł niepokój w duszy. Maria śmiała się.

— Co śmiesznego, Maria?

— Wiesz, co zrobiłam przed wyjazdem na wakacje?

Andrzej milcząco potrząsnął głową.

— Przed wyjazdem na wakacje zainstalowałam kamery zarówno w mieszkaniu, jak i na działce. Na początku myślałam, żeby przesyłały mi informacje od razu na telefon. Potem pomyślałam, że to nie takie ciekawe partiami. Najlepiej od razu zobaczyć wszystkie serie. Zgadzasz się?

– Ha-ha – nerwowo odpowiedział Andrzej.

– Oj-oj-oj – rozległ się żałosny głos taksówkarza.

– Powiedziałeś coś? – nerwowo ponowił Andrzej.

— Mówię — odpowiedział taksówkarz — oj-oj-oj.

– Zatrzymaj proszę samochód! — spokojnie poprosił Andrzej. – Już wszystko zrozumiał. Zrozumiał, co go czeka w najbliższej przyszłości, ale z godnością przyjął ten cios i starał się zachowywać się godnie. — Muszę wyjść. Coś mi się zakręciło w głowie. Pewnie mi się zatoczyło.

Samochód zatrzymał się. Andrzej wysiadł.

— Jedź bez mnie, Maria — powiedział. — Dojdę pieszo. Tutaj już niedaleko.

— Może pójdę z tobą? — zaniepokojona zapytała Maria.

— Nie, nie — odpowiedział Andrzej. — Nie martw się o mnie. Sam. Potrzebuję trochę być samemu. Jedź. Spotkamy się później.

Spotkali się po długim czasie. Przy rozwodzie.

Ale najbardziej przerażające dla Andrzeja okazało się nie to, że stracił żonę, mieszkanie i działkę. Ale to, że stracił wszystkich swoich przyjaciół. Przyjaciele odwrócili się od Andrzeja od razu po tym, jak Maria wysłała żonom przyjaciół nagranie wideo ich imprezy.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *