Kobieta powiedziała mężowi, że chce się z nim rozwieść. Jego odpowiedź całkowicie zmieniła ich życie (teraz wszyscy opowiadają tę historię)

Decyzja o rozwodzie jest jedną z najtrudniejszych. Czasami trzeba się rozstać z osobą, z którą przez wiele lat, a nawet dziesięcioleci dzieliło się wspólny dach. Niestety, zdarza się często, że osoba, którą bardzo kochaliśmy, w pewnym momencie się zmienia i staje się zupełnie inna. W takim przypadku nie ma sensu pozostawać razem, ciągle siebie i drugą osobę torturując.

Tak też stało się z jedną kobietą. Po długich wahaniach powiedziała mężowi o swojej decyzji. Ale jego odpowiedź poruszyła ją do łez i zmieniła ich życie na lepsze. Teraz opowiadam tę historię wszystkim znajomym.

Mąż pracował jako inżynier i zarabiał całkiem nieźle. Był bardzo opanowany, spokojny, rozważny i godny zaufania, za co go niesamowicie kochała. Ale po pięciu latach życia razem żona zaczęła się męczyć z nim. Wszystkie te pozytywne cechy, za które go pokochała, nagle stały się irytujące.

Jej, podobnie jak każdej innej kobiecie, brakowało romantyzmu w związku. Jednak jej mąż nie był romantykiem. Okazjonalnie wychodzili razem gdzieś, ale to było dla niej niewystarczające. Nigdy nie podarował żonie kwiatów, a dzieciom nie kupował słodyczy. W rezultacie cierpliwość żony się wyczerpała.

Po kilku miesiącach duchowych męk kobieta nabrała odwagi i powiedziała mężowi, że chce się rozwieść. Ta wiadomość tak go zszokowała, że stracił mowę. Z trudem zdołał wydusić: “Dlaczego?” Żona odpowiedziała, że nie ma konkretnej przyczyny. Po prostu zmęczyła się nim. Mąż cały wieczór przesiedział na kuchni w zamyśleniu.

Dla niego rozczarowanie żony tylko się pogłębiło, ponieważ przez pięć lat żył z kobietą, która nawet w takiej sytuacji nie potrafiła podjąć męskiego działania.

Przed snem zapytał ją, co ma zrobić, żeby się rozmyśliła. W odpowiedzi żona powiedziała: “Jeśli zdołasz mnie zaskoczyć, to zostanę z tobą”. Kontynuowała: “Wyobraź sobie, że bardzo chcę kwiatka rosnącego na zboczu skały. Jeśli spróbujesz go zerwać, to zginiesz. Co zrobisz?” Mąż powiedział, że odpowie rano.

Kiedy kobieta się obudziła, męża nie było w domu, ale na stole czekał na nią list od niego. Napisał w nim następujące słowa:

“Kochana, nie spróbuję nawet zerwać dla ciebie tego kwiatka. Ale pozwól mi wyjaśnić powód mojego postępowania. Często pracujesz przy laptopie i zaczynasz nerwowo reagować, gdy coś nie idzie. Dlatego muszę zachować palce, aby pomagać ci. Ciągle zapominasz klucze do mieszkania, więc potrzebuję nóg, aby wracać do domu przed tobą. Lubisz podróżować, ale często gubisz się w nieznanych miejscach, więc potrzebuję oczu, aby pomóc ci znaleźć właściwą drogę. Masz silne bóle brzucha co miesiąc, więc potrzebuję dłoni, aby choć trochę złagodzić je ciepłem mojego ciała.

Dlatego nie mogę zerwać tego kwiatka i umrzeć, dopóki nie będę pewien, że obok ciebie jest ktoś, kto kocha cię bardziej niż ja. Jeśli akceptujesz moją odpowiedź, otwórz drzwi i wpuść mnie. Stoję obok z twoimi ulubionymi bułeczkami i świeżym mlekiem”.

Po przeczytaniu ostatnich słów kobieta rzuciła się do drzwi, a na widok swojego męża rozpłakała się. Zrozumiała, że on szczerze ją kocha. Dlatego przestała wymagać od niego romantyzmu. Po tym ich związek się naprawił. Zaczęli żyć szczęśliwie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *