W tym roku mój mąż miał firmową imprezę. Kupiłam drogą suknię, zrobiłam fryzurę w salonie piękności i założyłam wysokie obcasy. Byłam najlepiej ubraną na tej imprezie, a potem podeszła koleżanka mojego męża i poczułam się zaniepokojona

Mój mąż Andrzej jest wykształcony, wychowany, inteligentny i ma doskonałe poczucie humoru. Jest naprawdę dobrym człowiekiem. Ma dobrą posadę w dobrej firmie, zarabia wystarczająco dobrze i dobrze utrzymuje naszą rodzinę. Nie mam do niego żadnych pretensji. Można powiedzieć, że wszystko w nim mi odpowiada, ale ma jedną wadę, z którą nie mogę się pogodzić i nawet nie wygodnie o tym opowiadać – to niechlujstwo. Jest bardzo niechlujny, i jak dotąd nie udało mi się tego zmienić.

Szczerze mówiąc, nawet nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żeby Andrzej w końcu zaczął zwracać uwagę na swoje wygląd zewnętrzny. Jeśli mu o tym nie przypomnę, zapomina o regularnych strzyżeniach, a paznokcie na nogach są długie.

Dotyczy to także jego ubioru. Jeśli nie wezmę jego ubrań do prania, czasami muszę się z nim sprzeczać, a on może chodzić cały tydzień w tych samych ciuchach. Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeśli dla kogoś to wydaje się nieistotne, dla mnie to prawdziwy problem.

Staram się nad tym wszystkim zapanować na czas, zawsze mu o tym przypominam, ale mając małe dziecko i psa, często czegoś nie zdążam zrobić, po prostu mogę coś zapomnieć lub przypomnieć mu o tym. W takich przypadkach mąż bez wahania może włożyć brudne jeansy, zabrudzone buty, na których został brud z poprzedniego dnia, koszulkę czy koszulę z dziurami i tak ubrany iść do pracy. Nie uwierzysz, ale naprawdę jest mu to obojętne, po prostu nie zastanawia się nad tym.

Wielokrotnie rozmawiałam z nim na ten temat, tłumaczyłam. Andrzej często obiecywał, że poprawi się, ale cud się nie zdarzył. W domu również jest nieporządek – mąż rozrzuca skarpetki w łazience, sypialni lub w dowolnym innym miejscu, gdzie mu wygodnie, rzuca ubrania na regał z książkami lub po prostu na podłogę.

Z sytuacją w domu mogę jakoś się pogodzić, bo siedzę na urlopie macierzyńskim i mamy wszelkiego rodzaju sprzęty gospodarstwa domowego, które robią większość pracy domowej za mnie. Ale z tym, jak on się prezentuje publicznie, często jest mi po prostu wstyd.

W tym roku był firmowy bal w pracy mojego męża, wszyscy byli z partnerami, a jedna z jego koleżanek otwarcie powiedziała przed wszystkimi, że mój mąż chodzi do pracy w brudnych ubraniach i nie zaszkodziłoby mi bardziej zwracać na niego uwagę.

Andrzej tylko się zaśmiał, mówiąc, że ta dziewczyna jest bardzo wymagająca i jeszcze nigdy nie widziała prawdziwie zabrudzonego ubrania. Było mi bardzo przykro to usłyszeć, a jemu – kompletnie obojętne, naprawdę mu nie zależy na opinii innych ludzi.

Jego koledzy śmiali się za jego plecami. Tak czy inaczej, jak można nauczyć dorosłego mężczyznę dbać o siebie? Naprawdę będę musiała tego słuchać przez całe życie?

Ale wiem, że lepszego męża już nie znajdę, zarówno jako mężczyzna, jak i ojciec – jest idealny. W tym zakresie wszyscy moi znajomi mi zazdroszczą. Do czasu, gdy nie zobaczą, jak on wygląda, oczywiście. Staram się go poprawić w tej kwestii przez tyle lat, ale dotąd mi się to nie udało. Czy w ogóle można zmienić taką osobę?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *