Podarunek od kwiaciarza. Nowoczesna przypowieść o tym, jak dobroć zmienia losy

Minione powinno pozostać w tyle. Nigdy nie warto utknąć w niepowodzeniach, to tylko strata sił i czasu. Nigdy nie można myśleć, że ktoś nie zasługuje na szczęście – wszyscy ludzie rodzą się dla miłości i radości. Zawsze znajdzie się powód do podziękowania losowi. I wtedy pojawi się okazja do nowego podziękowania. Niesamowita historia o tym, jak dobroć zmieniła los człowieka.

Pewna dziewczyna zarabiała, sprzedając kwiaty. Pewnego wieczoru, gdy już ściemniało, zobaczyła, że w koszu zostały tylko trzy róże. Dziewczyna postanowiła pójść do domu wcześniej. Naprzeciwko siedział żebrak i czekał na jałmużnę. Dziewczyna przeszła na drugą stronę ulicy i z uśmiechem wręczyła mu kwiaty. Następnie poszła do domu. Ani dziewczyna, ani żebrak nie przypuszczali, jak te trzy róże zmienią jego życie.

Żebrak był wzruszony – po raz pierwszy w życiu otrzymał prezent od nieznajomej osoby. Wtedy również postanowił wrócić do domu wcześniej.

Wchodząc do swojego schronienia, zamierzał postawić kwiaty do wody. Znalazł puszkę i postawił ją na stole. Mężczyzna po prostu siedział i patrzył na swój prezent. Nagle zdał sobie sprawę, że kwiaty są bardzo piękne, a stoją w brudnej puszce. Postanowił, że trzeba to naprawić. Wziął puszkę, umył ją, napełnił czystą wodą i wsadził do niej róże.

Siedząc przy stole, żebrak podumał, że róże są zbyt piękne, aby stać na takim brudnym stole. Wtedy uporządkował puszkę, zabrał się za sprzątanie i wycieranie blatów. Uporządkowawszy stół, zauważył kolejne nieścisłości. Takie piękne róże, czysty wazon i schludny stolik. Ale wszystko to znajduje się w bardzo brudnym pomieszczeniu.

Wtedy mężczyzna zaczął porządkować dom. Wyniósł śmieci, wytarł kurz, umył podłogi i przestawił meble. Otoczenie natychmiast się zmieniło, stało się bardziej przytulne, schludne. Żebrak nie oczekiwał, że jego mieszkanie może być tak piękne.

Następnie nagle żebrak zwrócił uwagę na swoje odbicie w lustrze. Długo nie spoglądał na siebie i teraz był nieprzyjemnie zaskoczony. Przed nim stał młody człowiek z brudnym, potarganym włosami, w niechlujnej i podartej odzieży. Widok był nieprzyjemny – nie poznawał w tej osobie samego siebie.

Żebrak zrozumiał, że ten człowiek nie pasuje do tak zadbanego domu, czystego stołu i pięknego wazonu z cudownymi różami. Bez wahania, mężczyzna poszedł pod prysznic. Umył się, ogolił. Potem zmienił ubranie na inne – było również stare, ale wyglądało porządnie. Młody człowiek podszedł do lustra i nie od razu rozpoznał siebie.

Patrząc na odbicie, mężczyzna zastanawiał się, dlaczego zajmuje się żebractwem? Po raz pierwszy postawił sobie takie pytanie. I zrozumiał, że jest godny lepszego życia. Widząc piękną kwiaciarkę w czystym wazonie, stojącą na starannie zmytym stole, podjął najważniejszą decyzję w swoim życiu. Mężczyzna obiecał sobie, że od jutra wszystko się zmieni. Zamiast żebrać, pójdzie szukać pracy.

Chociaż nie od razu, to faktycznie znalazł pracę. Przez różne trudności przeszedł, stał się całkowicie udanym biznesmenem.

Minęło wiele lat. Były żebrak wrócił do swojego rodzinnego miasta. Znalazł tę dziewczynę, która kiedyś obdarowała go kwiatami. Mężczyzna postanowił podziękować jej za to, że pomogła mu się obudzić, i zrobił jej drogi prezent.

Kwiaciarka i sam były żebrak nigdy nie myśleli, że z nimi wydarzy się taka historia. Ale okazało się, że jedno dobre uczynki mogą pociągnąć za sobą poważne zmiany. Dziewczyna wtedy nie podarowała po prostu kwiatów – podniosła nieznajomą osobę do nadziei na lepsze, przywróciła wiarę w siebie.

Każdy ma swoje zalety i wady. Podróżując przez życie, wszyscy zdobywają blizny, jakie los na nich zrzuca. I wielu próbuje schronić się przed światem, ograniczając się do bezpiecznej przestrzeni, gdzie wszystko jest znane. Ludzie zatopieni w negatywnych myślach nigdy nie będą w stanie posunąć się naprzód. Zawsze warto wierzyć w siebie, nigdy nie można się poddawać!

Błędy są również okazjami do wzrostu. Każdy powinien znaleźć swoje róże nadziei, odważyć się na zmiany – i życie się zmieni. Bo zależy to od tego, jak na nie patrzymy.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *