Trzy powody, dlaczego kobiety po 40. roku życia nie czerpią satysfakcji ze związku

W dzisiejszych czasach liczba małżeństw nieco przewyższa liczbę rozwodów. Istnieje wiele powodów, dlaczego pary różnych wieków decydują się na rozwód, zarówno te, które były razem rok, jak i te, które były razem dwadzieścia lat.

Cel: Poważne związki i budowanie rodziny!

Oto, co można znaleźć w profilach kobiet na portalach randkowych, a taki cel zakłada małżeństwo. Te kobiety dążą do małżeństwa, ale problem polega na tym, że istnieje kilka psychologicznych powodów, dlaczego w takim wieku małżeństwo praktycznie nie jest w stanie przynieść szczęścia i radości.

Powód 1: Brak konkretnych celów Po co ludzie w ogóle się żenią i angażują w związki? Jeśli odrzucimy piękne słowa o miłości i uczuciach, istnieją dwie ogólne cele:

  1. Dla komfortowego współżycia, aby pomagać sobie nawzajem w wielu aspektach – finansowo, psychologicznie i w dowolnej innej pomocy.
  2. Dla kontynuacji rodziny.

I te dwa cele są prawdziwe dla młodych ludzi w wieku około 20-30 lat – oderwani od rodzinnego gniazda, zakładają sobie życie razem ze swoim partnerem, a gdy czują, że wspólne życie stworzyło opór, rodzą dziecko (a czasami kilkoro).

Im starsza osoba, tym bardziej te cele tracą swoje kontury. Dojrzała osoba, która osiągnęła sukces w zawodzie i stała się dobrą specjalistką, z łatwością może żyć sama (tym bardziej współczesny świat z rozwiniętymi usługami całkowicie to wspiera). Tak samo kobiecie po 40. roku życia znacznie trudniej urodzić dziecko, a w niektórych przypadkach po prostu niemożliwe.

Tak więc okazuje się, że kobieta chce małżeństwa, ale dla niej tych celów nie jest już tak wiele. Ona potrafi zadbać o siebie, a urodzenie dla kolejnego Piotra czy Wacława po prostu nie wchodzi w grę – nie widzi sensu.

Powód 2: Zbyt wielu słabych mężczyzn w jej wieku Ponownie, jeśli spojrzymy na popularne portale randkowe, to kobieta w każdym wieku, w tym także po 40., kąpie się w męskiej uwadze. Niemniej jednak istnieje pewne ale.

W większości są to mężczyźni o słabym charakterze, gotowi na wszystko, aby przyciągnąć jej uwagę. Ktoś przeszedł przez nieudane małżeństwo, ale niczego nie zrozumiał. Ktoś, wręcz przeciwnie, po swoim małżeństwie z silnym i pewnym siebie mężczyzną stał się zwykłym “muszę i za to dziękuję”. Ktoś po prostu sam jest wystarczająco miękki i słaby.

Sens jest jeden. Wybór dla kobiety zdecydowanie ogranicza się do naprawdę silnych i pewnych siebie mężczyzn. I na odwrót, w trakcie poznawania istnieje duża szansa, że natknie się na miękkiego mężczyznę, który w związkach będzie zwykłym “posłusznikiem”, nie więcej.

Niech ktoś coś powie, ale w dojrzałym wieku kobieta pragnie silnego mężczyzny. Nie chce być “matką” dla chłopca, chce być Kobietą dla mężczyzny, na którego może polegać. Jeśli takiego nie ma obok, zaczyna go szukać na boku, więc w środku małżeństwa nie ma szczęścia.

Powód 3: Tęsknota za utraconymi możliwościami To całkiem standardowa sytuacja dla wielu kobiet – w młodości odrzucać dobrych mężczyzn, zwracając uwagę na “złych”, a po 40. roku życia tęsknić za utraconymi możliwościami, zwłaszcza jeśli któryś z dawnych kawalerów dobrze się zrealizował w życiu, stał się sukcesem i generalnie świetnie żyje.

To uczucie utraconych możliwości tłumi szczęście z małżeństwa nawet z całkowicie adekwatnym mężczyzną po 40. roku życia. Kobieta męczy się tęsknotą, bo rozumie, że gdyby wcześniej postąpiła inaczej, skupiła uwagę na innym mężczyźnie, wszystko potoczyłoby się inaczej.

I to jest prawdziwe zarówno dla samotnych kobiet, jak i tych, które są już wiele lat po ślubie. Spoglądają na swojego męża i rozumieją, że oto on, taki nieudacznik, nie dorósł do swoich byłych kawalerów, do mężczyzn, którzy do jego wieku osiągnęli znacznie więcej.

W rezultacie kobieta nie tylko nie czuje się szczęśliwa, ale także regularnie kłóci się ze swoim mężem.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *