“Dlaczego ty nie rodzisz?” – zapytała przyjaciółkę, a ta rozpłakała się, obawiając się śmieszkowania z niej

Kiedyś na uniwersytecie uczyłam się z pewną dziewczyną. Nazywała się Anna. Obecnie ma już 35 lat, ale wciąż nie została matką. Jej mąż jest dość zamożny. Kupił piękny dom, dla każdego po samochodzie.

Żyją bardzo dobrze, Anna nie pracuje nigdzie, zajmuje się tylko domem. Kiedyś zapytałam ją, dlaczego nie chcą mieć dzieci, a ona odpowiedziała, że o tym trzeba było myśleć wcześniej, a teraz jest już za późno.

Ale czy 35 lat to już za późno? W Europie wszyscy tak rodzą. Teraz kobiety bardziej troszczą się o swoją karierę. Do tego wieku większość z nich osiąga znaczne sukcesy zawodowe i spokojnie idzie na urlop macierzyński. A Anna w ogóle nie pracuje – siedzi i wychowuje. Ale z jakiegoś powodu jest przeciwna.

Mówi, że gdy dziecko pójdzie do przedszkola, to ona będzie już za stara, a wszyscy będą się z niej śmiać. Jakoby po co dziecku te psychologiczne traumy? Oczywiście, podawałam jej przykłady kobiet, które rodzą po 40., ale ona tylko wzruszała ramionami. Wtedy po prostu doszłam do wniosku, że po prostu nie chcą mieć dzieci.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *