Zachowaj ten tekst i czytaj go za każdym razem, gdy zaczynasz dusić się od negatywnych myśli

Daj czasowi szansę odpowiedzi na wszystkie pytania. Kiedy zaczynasz to robić za niego – jeszcze bardziej się plączesz i rozczarowujesz.

  1. Nasze życie jest wystarczająco skomplikowane, i to dla wszystkich bez wyjątku. Nawet bardzo udane i znane osoby przechodzą przez te same kłopoty, co każdy z nas. Chociaż patrzymy na ich zdjęcia w czasopismach i myślimy: “O, dla nich to z pewnością nie ma się do czego skarżyć”.

Pamiętaj – wszyscy cierpimy. Jedyna różnica polega na tym, że ktoś ciągle narzeka i jęczy, a ktoś inny ukrywa swój ból.

Ale to, że życie jest trudne, wcale nie oznacza, że jednocześnie nie może być piękne. Nawet gdy problemy i kłopoty spadają na ciebie jak grom z jasnego nieba, możesz być… szczęśliwy. Wystarczy zmienić perspektywę. Spójrz inaczej na to, co cię spotkało.

Będzie ci łatwiej, jeśli zaakceptujesz prostą prawdę, której dla jakiegoś powodu wszyscy zapominają: “W życiu nie ma sukcesu i szczęścia bez upadków!”

  1. Każdemu przychodzi się rozczarować ludźmi. Kiedy najlepszy przyjaciel zdradzi. Albo ukochana osoba bez wyjaśnienia zostawi. W takich chwilach serce pęka z bólu. Wydaje się, że nikomu nie można zaufać, że nie będzie już niczego dobrego w twoim życiu.

Spróbuj spojrzeć na to, co się stało, z innej strony. Musisz zrozumieć, że ludzie, którzy cię zawiedli, to nic innego jak cenne lekcje. Pojawiają się na naszej drodze z jednym celem – pomóc zrozumieć coś o sobie i życiu jako całości.

Najbardziej radykalne zmiany w naszym życiu następują po przejściu przez trudne rozczarowania. To właśnie one są motorem naszego rozwoju i pomagają podejmować właściwe decyzje.
  1. Nie możemy zmienić przeszłości. Na przykład, nie możemy wymazać tego dnia, kiedy zdecydowaliśmy się spotykać z osobą, która później złamała nam serce. Albo podjąć inne, niebłędne decyzje.

Okrutna prawda życia: przeszłość pozostanie zawsze taka, jaka była. Ale to wcale nie oznacza, że nie możemy zmienić swojej przyszłości! Dlaczego przeszłość ma wisić na naszym karku przez lata, decydując o naszych dzisiejszych działaniach i nas samych?

To, że doświadczyłeś porażki lub niepowodzenia, nie świadczy o tym, że wszystko zawsze będzie takie samo i nie będziesz w stanie tego zmienić. Sami kreujemy swoją życiową ścieżkę. Życie można zmienić w dowolnej chwili – wystarczy tylko chcieć.

Opuść przeszłość i zacznij pracować nad swoją przyszłością. Na czystej kartce. Z pewnością wszystko się uda.

  1. Najgorsze, co możemy zrobić dla siebie, to ugrzęznąć w domysłach i przypuszczeniach. To rodzaj “gier umysłu”, kiedy zaczynamy wymyślać, dlaczego ktoś nas nie pozdrowił, nie odpowiedział na wiadomość, dlaczego nie awansowano nas w pracy.

Zamiast zajmować się tym daremnym zajęciem – naucz się żyć teraźniejszym dniem i cieszyć się każdym jego momentem. Nie krępuj siebie, po prostu żyj.

Daj czasowi szansę odpowiedzi na wszystkie pytania.

  1. To, że coś pięknego w twoim życiu przeszło bezpowrotnie, wcale nie oznacza, że nie nadejdzie coś inne – znacznie lepszego. Życie to ruch do przodu i ciągły postęp.

Jak powiedział główny bohater powieści Haška “Przygody dobrego wojaka Szwejka”: “Jeszcze nigdy nie było tak, żeby nic nie było”. Dlatego jeśli skończyłeś czytać niesamowitą książkę, z którą się świetnie bawiłeś – po prostu weź inną z półki. Może okaże się o wiele ciekawsza.

W końcu wszystko układa się dobrze. Choroby są wyleczalne, problemy są rozwiązywalne. Warto wierzyć i mieć nadzieję – a szczęście przyjdzie.

  1. Nawet gdy wydaje ci się, że wszystko jest bardzo źle, bądź wdzięczny. Choć brzmi to dziko. Zacznij swój dzień od słów wdzięczności.

Za to, że obudziłeś się, w przeciwieństwie do tysięcy ludzi na świecie, dla których słońce nigdy nie wzejdzie. Za to, że jesteś zdrowy i możesz chodzić własnymi nogami. Za to, że twoi bliscy i przyjaciele są żywi i zdrowi. Bądź wdzięczny za życie! Bo to jest piękne!

Najprostszy i skuteczny sposób pozbycia się negatywnych myśli to dziękować losowi za wszystko, co masz. I robić to codziennie!

  1. “Wszystko od razu” istnieje tylko w baśniach i tandetnych operach mydlanych. Niektóre rzeczy wymagają czasu. Wiele z nich – długich miesięcy, a nawet lat.

To, że coś nie wyszło natychmiast, wcale nie oznacza, że nigdy nie wyjdzie. Cierpliwość, i tylko cierpliwość. To podstawowa formuła sukcesu i mądrego podejścia do życia.

Warto zrozumieć, że wszystko, co sobie zaplanujesz, o czym marzysz – na pewno się spełni. Jeśli będziesz nad tym pracować i zachować spokój. Wszystko ma swój czas.

  1. Gdyby nie było nocy, nigdy nie moglibyśmy podziwiać gwiazd na niebie. Mroczne i straszne dni przydarzają się w życiu każdego. Kłopoty w pracy, choroby dzieci, rozstania z ukochanymi, zdrady… Można wymieniać bez końca.

Ale wszystkie te próby czynią nas silniejszymi. Czasami trzeba przejść przez ból i rozpacz, aby odkryć w sobie coś, co ukryte jest głęboko w środku. To, co uczyni nas lepszą wersją siebie.

Dlatego nie bój się nocy. Bo po niej zawsze przychodzi świt. I jest on cudowny!

  1. Ludzie, z którymi spędzamy czas, wpływają na nas znacznie silniej, niż można sobie wyobrazić. Nawet jeśli tego nie zauważasz.

Jeśli wokół są pozytywne osoby, to inspirują cię, a na negatywne myśli nie ma ani miejsca, ani czasu. Natomiast negatywne wpływają destrukcyjnie. Ich ciągłe narzekanie i krytyka wszystkiego i wszystkich odbiera ci szczęście. Kropla po kropli.

Dlatego jedna rada: uciekaj od nich jak najdalej!

  1. Aby życie było szczęśliwe, pragnienia to za mało. Należy zmienić swoje myślenie. Negatywne myśli są jak chwasty. Rosną do nieskończoności, dopóki się ich całkowicie nie pozbędziesz.

Dlatego staraj się zawsze myśleć pozytywnie. Pozbądź się negatywów i wszystkiego, co cię hamuje, uniemożliwiając rozwijanie się.

Zawsze myśl o czymś dobrym. I to przyjdzie. Najważniejsze to “regularnie pielić chwasty”!

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *