Kobieta podejrzewała swojego męża o niewierność i udała się do mędrca po radę.

Pewna kobieta przyszła do wielkiego mędrca i opowiedziała mu o swoich cierpieniach. Powiedziała, że od wielu lat podejrzewa swojego męża o zdradę, ale nigdy nie znalazła żadnych dowodów na swoje podejrzenia. Z tego powodu każdy dzień kobiety był pełen trosk i braku pewności siebie. Mędrzec zapytał: “Dlaczego wątpisz w swojego męża?”

Kobieta odpowiedziała, że na początku, gdy się pobrali, nadal mieszkali w jednym domu z rodzicami. Para doświadczała trudności, ale jednocześnie kobieta rozumiała i akceptowała jakości i zdolności swojego męża. Tak było wcześniej, ale wkrótce zarówno mąż, jak i dzieci osiągnęli wielki sukces.

Wtedy kobieta w sobie wykreowała myśl, że wokół pieniędzy i hojności jej męża musi być wiele kobiet, które będą próbowały zdobyć wszystkie te dobra.

Następnie kobieta opowiedziała, że wierzy, iż kobiety szukające partnera są jak ludzie inwestujący w akcje. Gdy kupują tanie akcje, nudzą się, gdy trafiają na drogie, czują się jeszcze bardziej niezabezpieczone. W tym świecie nikomu nie można ufać. Te myśli kobieta karmiła w sobie przez wiele lat.

Mądrość mędrca

Wielki mędrzec przez chwilę zastanowił się, a następnie wziął z stołu jabłko. Po pokazaniu go kobiecie, wyciągnął nóż i zaczął obierać jabłko.

Czyściąc owoc, powiedział: “Wygląda na wspaniałe jabłko, ale wątpię, czy w środku jest coś wartościowego”. Następnie kontynuował, krojąc warstwę po warstwie, tnąc głęboko w głąb, aż zostało tylko jądro.

W tym momencie mędrzec powiedział: “Widzisz, ile wysiłku poświęcam na szukanie głęboko w tym jabłku, i im więcej starałem się znaleźć, tym trudniej było mi znaleźć coś ważnego i głębokiego. Ale im więcej go znajduję, tym bardziej nie mogłem tego znaleźć. I im bardziej niecierpliwy byłem, tym szybciej starałem się dotrzeć do prawdy”. Kobieta kiwnęła głową, nie do końca rozumiejąc, co to wszystko oznacza.

Jaki jest sens?

Mędrzec uśmiechnął się i powiedział: “Słuchaj, ja kroję to jabłko tylko dlatego, że podejrzewam, że w środku mogą być robaki. Warstwa po warstwie obieram je, aby w końcu zrozumieć, że ten owoc jest naprawdę smaczny. W rzeczywistości nie ma robaka w jabłku. Ale gdy zdajesz sobie sprawę, że jabłko zniknęło, została tylko sucha skorupa”.

W tym świecie, jeśli jest coś straszniejsze od bólu, to wątpliwości. Wchodząc w ten nurt, nasza psychika staje się bardzo wrażliwa. Wszyscy chcą znaleźć to, co ukryte wewnątrz, być czujnymi i podejrzliwymi wobec ludzi dookoła, ale w końcu to tylko przynosi im brak pewności siebie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *