Opole 2023. Rafał Brzozowski wygrał 60 tys. złotych. Ujawnił, na co wyda pieniądze

60. KFPP w Opolu już za nami. Triumfatorem koncertu “Premier” był Rafał Brzozowski ze swoją piosenką “W pokoju hotelowym”. Nagrodą w konkursie było m.in. 60 tys. złotych. Wokalista zdradził, co z nimi zrobi.

Jubileuszowy, 60. już festiwal w Opolu przeszedł do historii. Przez trzy dni w stolicy polskiej piosenki prezentowali się młodzi artyści, a także największe gwiazdy.

Spore kontrowersje wywołało zwycięstwo Rafała Brzozowskiego z piosenką “W pokoju hotelowym” w konkursie “Premiery”. Według jurorów zajął pierwsze miejsce, a publiczność zdecydowała, że zwyciężczyniami powinny być Halina Mlynkova i Tulia z utworem “Przerwany”.

Oprócz statuetki Rafał Brzozowski otrzymał nagrodę w wysokości 60 tys. złotych. W rozmowie z “Super Expressem” zdradził, na co wyda pieniądze. Już teraz zapowiedział, że wesprze potrzebujących częścią kwoty. “Część pieniędzy wpłacę na jakąś fundację, z którą współpracuję” – zdradził.

“Staram się takie rzeczy czasami robić. No i są też muzycy, którzy starali się, żeby wywalczyć tę nagrodę. Było ich dużo. Podzielę się nagrodą. Nie potrzebuję teraz tego wszystkiego brać dla siebie. To nie było najważniejsze. Ta nagroda nie była najważniejsza” – wyjaśnił.

Zobacz wykonanie piosenki “W pokoju hotelowym”.

Wcześniej z rozmowie z Pomponikiem tłumaczył, że nie ma pojęcia, jak rozkładały się głosy, a zwycięstwo utworu to zasługa samej piosenki, którą pokochali słuchacze.

“Nie mam zielonego pojęcia, trzeba byłoby zobaczyć te protokoły, kto głosował na którego artystę. Jestem przekonany, że to chodziło o piosenkę” – mówił.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *