Moja mama zawsze powtarzała takie zdanie: „Matka mężowa – głowa wężowa”. W ogóle nie rozumiałam tego powiedzenia, bo matka mojego męża, kiedy się poznałyśmy, wydawała się bardzo miłą kobietą.

Moja mama wyszła za mąż, gdy miała 19 lat i od tego czasu trwa wojna między nią a moją babcią ze strony ojca. Babci Hali nie podoba się, jak gotuje moja mama, jak prowadzi gospodarstwo, jak wychowuje dzieci, w ogóle nic jej się nie podoba. Nigdy nie potrafi przemilczeć, jeżeli ma okazję wbić szpilkę swojej synowej.

Dlatego mama zawsze mi powtarzała, żebym nigdy nie liczyła na sympatię teściowej, bo dla niej zawsze będę obca. “Matka mężowa – głowa wężowa, pamiętaj’ – mówiła. Ale ja nie wierzyłam, bo mama mojego Michała jest cudowną kobietą. Zawsze mi pomagałą, wspierała, aż do chwili, kiedy mój chłopak i ja postanowiliśmy się pobrać.

Od tego czasu ciągle słyszę, że czegoś nie umiem, że ​​jestem złą gospodynią i że nie będę potrafiła wychować dzieci. Wyraźnie nie chce, żeby jej syn wyleciał spod jej skrzydeł w dorosłe życie. Jest sama, ma tylko syna i chyba miała nadzieję, że będzie z nią mieszkał przez cały czas. Ale kiedy dotarło do niej, że nie będziemy mieszkali w tym samym mieszkaniu, uznała, że ​​będzie lepiej, jak jej syn będzie sam, ale za to nadal będzie z nią mieszkał.

Więc codziennie, od rana do wieczora, mówiła mu, jaką jestem złą kobietą i miała nadzieję, że pewnego dnia się z nią zgodzi i mnie zostawi.

Minęły już trzy lata, odkąd się pobraliśmy, a moja teściowa wciąż nie traci nadziei, że Michał do niej wróci.

Jej najnowszym pomysłem było zdemaskowanie mnie jako zdrajczyni w oczach mojego męża. Teściowa namówiła swoją przyjaciółkę, żeby powiedziała Michałowi, że widziała mnie z jakimś mężczyzną, który odprowadzał mnie do domu. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, bo mąż prawie codziennie odbiera mnie z pracy. A w te dni, kiedy nie może przyjść po mnie na czas, idę do mamy i tam na niego czekam.

Najwidoczniej nie wiedziała o tym moja teściowa, która wymyśliła tę głupią historię o zdradzie. Więc kiedy następnego dnia przyszła do nas ze słowami: „Koleżanka powiedziała mi, że ty, Aniu, zdradziłaś mojego Michała”, mój mąż roześmiał się jej w twarz.

Do tej pory znosił jej wybryki i krytykę w moim kierunku, bo jednak jest jego matką i nie chciał się z nią kłócić. Ale ta sytuacja najwyraźniej była ostatnią kroplą, która przelała pełną czarę goryczy mojego męża.

Kłócił się i podniósł głos na teściową, bo to już nie były oskarżenia tej samej rangi, co te, że ​​mój rosół smakuje jak pomyje, czy coś w tym stylu, co regularnie od niej słyszę. To były poważne i obraźliwe słowa dla nas obojga – bo ciągle obraża i deprecjonuje jego wybór.

Tak więc Michał powiedział, że mama może wyjść i nigdy więcej nie pojawiać się w naszym domu, bo nikt tu już na nią nie będzie czekał.

Żal mi było teściowej. Tak bardzo chciała mieć syna blisko siebie, a zupełnie go od siebie odepchnęła. Mogliśmy spokojnie żyć razem, bo od samego początku mój stosunek do niej był pozytywny, ale to ona wszystko zrujnowała swoim stosunkiem do mnie.

Ania, 33 lat

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *