“Nie zostawiaj się tam, gdzie cię nie cenią” – mądra rada ojca

W swoje ostatnie dni ojciec wezwał swojego syna do siebie: “Oto ten zegarek, który twój dziadek mi podarował. Ma prawie 200 lat. Ale zanim przekażę go tobie, idź do jubilera w centrum miasta. Powiedz im, że chcę go sprzedać, i zobacz, ile są gotowi zapłacić”.

Po wizycie w salonie jubilerskim syn wrócił do ojca z wiadomością: “Zaproponowali 170 dolarów, ponieważ zegarek jest bardzo stary”.

Na to ojciec odpowiedział: “Spróbuj w lombardzie”.

W lombardzie syn poinformował: “Lombard oferuje 20 dolarów ze względu na stan zegarka, wygląda bardzo zużyty”.

Ojciec poradził synowi odwiedzić muzeum i pokazać im zegarek.

Po wizycie w muzeum syn podzielił się nowiną z ojcem: “Kurator zaproponował 300 000 dolarów za ten bardzo rzadki przedmiot, który chcą dodać do swojej cennej kolekcji antyków”.

Na to ojciec odpowiedział synowi: “Chciałem, żebyś zrozumiał – zostaniesz doceniony w odpowiednim miejscu. Nie zapomnij, że stosunek do ciebie może się zmienić w zależności od kontekstu. Ci, którzy rozumieją twoją wartość, zawsze będą cię szanować i doceniać. Nie zostawiaj się tam, gdzie cię nie cenią”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *