Chcę pozbyć się z naszego życia moich braci i byłej żony mojego męża. To ludzie pasożyty, żyjący na koszt innych

W mojej rodzinie są bezrobotni krewni, to moje bracia. Mają około 30 lat. Są na utrzymaniu rodziców i uważają, że wszyscy im coś zawdzięczają. Wychowani jako normalni chłopcy, nie rozumiem, skąd wzięło się to pasożytnictwo. To wpędza naszą rodzinę w długi. Próbuję pomagać, ale moje siły się wyczerpały… To jak bezdenna beczka. Chciałabym się ich pozbyć.

Mój ojciec czasami nie może opłacić rachunków za mieszkanie, ale jednocześnie bierze kredyt na nową konsolę dla młodszego syna, który ma 28 lat i chce grę za 35 tysięcy. Jestem bardzo zła na tatę za to. Ja pomagam opłacać rachunki za mieszkanie, podczas gdy oni zadłużają się jeszcze bardziej, biorąc kredyty.

Teraz płacę za wszystko sama z mojego konta. Mimo że praktycznie tam nie mieszkam, a moi bracia tak, płacę, żeby nie mieli długów za rachunki. Nie ufam już rodzinie z pieniędzmi… Zawiedli mnie już kilka razy. Dlatego od dawna nie daję im pieniędzy. Produkty spożywcze kupuję rodzicom.

Próbowałam rozmawiać z braćmi, ale to nie pomaga. Co jest w głowach ludzi, którzy pasożytują? Moi bracia widzą, jak ojciec się napracowuje. Dlaczego w ogóle nie myślą o nim? Przecież jest emerytem. Udają, że starają się znaleźć pracę, aby usprawiedliwiać swoją bezczynność. Ale wszyscy rozumieją, że to tylko pozór. A co będzie, gdy ojca już nie będzie?

Na przykład była żona mojego męża uważa, że ​​on nadal powinien ją utrzymywać, bo mają wspólne dziecko (16 lat). Ma 40 lat. Zapomniała dawno, że przez 10 lat zdradzała go z jego najlepszym przyjacielem i swoimi zdradami zniszczyła rodzinę. Otrzymuje alimenty w wysokości 30 tysięcy. To dla niej za mało, chce nadal mieszkać w mieszkaniu mojego męża i żeby mój mąż płacił za wszystko. On się temu sprzeciwił i chce ją wyrzucić. Teraz szantażuje syna. Mówi, że on to robi dla dobra syna… Skąd się biorą tacy ludzie?

Kiedy mąż dowiedział się o jej zdradach, rozwiedli się. Poznał mnie. I teraz obserwuję tę sytuację od dawna. Była żona nadal “doi” go, manipulując synem. Oczywiście, zazwyczaj odmawia jej utrzymania i po prostu płaci alimenty zgodnie z prawem przez sąd.

Ale ona się nie uspokaja, stale znajduje nowe powody, dlaczego trzeba dodatkowo dawać pieniądze na syna. I chce mieszkania… Dlaczego? Syn jest już dorosły, niech idzie i zarabia na swoje mieszkanie i jedzenie. A jeśli potrafi tylko “chodzić od mężczyzny do mężczyzny”, to niech oni jej pomagają, a nie były mąż.

Sama urodziłam w wieku 20 lat. Skakałam po wynajmowanych mieszaniach i pracowałam. Były mąż nigdy mi nie pomagał. Ale mój syn to moja odpowiedzialność! To ja go urodziłam, to ja byłam w stanie go wychować sama. Nie myślałam wtedy, jak była żona mojego męża, że ktoś mi coś zawdzięcza. Jeśli urodziłaś dziecko, to musisz wziąć się w garść i zrobić coś, aby synowi niczego nie brakowało.

Syn z byłego męża żyją we dwójkę. Mąż zostawił ich, obawiając się o syna, żeby nie musiał zmieniać szkoły. Ale on sam jest już znudzony, rozumie, że była żona ciągnie mężczyzn w tamtą stronę i odmawia płacenia za rachunki. Mój mąż opłaca nie tylko alimenty, ale też rachunki za mieszkanie w wysokości 9 tysięcy.

Jest bardzo dobrym i łagodnym człowiekiem. Bardzo mi go szkoda, że tak się z nim dzieje. Ta osoba ciągle twierdzi, że jej coś jest winno. Mówi, że mąż jest zobowiązany płacić za mieszkanie, bo tam mieszka syn i korzysta z wszystkiego. Ale mąż już “zgina się w pół”, jak mu podpowiedziałam, że niech zamknie drugi pokój, jeśli ona nie potrafi za niego zapłacić. Jestem zszokowany zachowaniem niektórych ludzi.

Jak pozbyć się wszystkich tych pasożytów? Dlaczego bezczelni krewni czy byłe żony chcą “usiąść na szyi”? I to nie jest odosobniony przypadek, nie tylko u mnie takie sytuacje mają miejsce. Czy pomagasz swoim krewnym, którzy nie chcą pracować, są leniami z natury?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *