Krzyk duszy młodego nauczyciela, który zmęczył się przyciąganiem do nauki swojego przedmiotu

Niestety, temat nauki jest obecnie tak mało popularny wśród dzieci, że przyjmuje katastrofalne rozmiary. Jedni mogą się z tym pogodzić, inni nie chcą opuszczać rąk. Ten list młodego nauczyciela krążył w swoim czasie po internecie i wywołał burzliwe dyskusje. Ta osoba nie tylko podniosła bolesne problemy, to był krzyk duszy do nowego pokolenia.

“Drodzy dzieci, z przykrością muszę stwierdzić fakt, że większość z was nie lubi swojej szkoły. Uważacie, że czas spędzony w murach szkoły jest marnowany. Z dużo większą przyjemnością spędzilibyście ten czas na mediach społecznościowych. Gralibyście w gry lub po prostu bawilibyście się z przyjaciółmi.

Nauczyciele, według was, to straszni nudziarze, którzy czerpią sadystyczną przyjemność z wystawiania wam złych ocen i zwoływania rodziców do szkoły. Dlatego w waszym kręgu uważa się, że jest bardzo “fajnie” być niegrzecznym wobec nauczycieli i nie wywiązywać się z ich wymagań.

Chcę ujawnić wam kilka ważnych sekretów.

Po pierwsze, nauczyciele wcale nie są takimi sadystami, jak ich sobie wyobrażacie. Każdemu nauczycielowi zależy naprawdę na tym, aby zajęcia spodobały się uczniom. I nie tylko spodobały, ale żeby każdy uczeń zrozumiał nowy materiał. Nauczyciel naprawdę troszczy się o to, jak dobrze ocenił ucznia.

Jeśli ocena cię nie satysfakcjonuje – zwróć się do nauczyciela z pytaniem, co trzeba zrobić, żeby ją poprawić. Każdy nauczyciel z przyjemnością pomoże uczniowi, który szczerze chce jak najlepiej zrozumieć przedmiot, który nauczyciel naucza.

Wam wydaje się, że nauka jest nudniejsza niż cokolwiek innego. Być może zaskoczycie się, gdy się dowiecie, ile pieniędzy dorośli ludzie są gotowi płacić, żeby zdobyć nową przydatną wiedzę. Przecież te umiejętności dostajecie zupełnie za darmo!

Teraz macie niezwykłą okazję do gromadzenia wiedzy. Daje wam ją wasi rodzice, którzy rozwiązują za was wszystkie problemy domowe, a także nauczyciele w szkole. Nigdy więcej nie będziecie mieli tak świetnych warunków. Żeby zdobywać nową wiedzę, a przy tym zupełnie za darmo!

Nie warto lekceważyć niektórych przedmiotów tylko dlatego, że w przyszłości nie będą wam potrzebne. Wszystkie przedmioty, które uczycie się w szkole, kształtują wasze podstawowe pojęcie o świecie. Im więcej wiedzy opanujecie w szkole, tym bardziej wszechstronną osobowością staniecie się w dorosłym życiu.

Najważniejsze, czego nauczycie się w szkole, to umiejętność nauki. Wierzcie, że w dorosłym życiu to wam się przyda. Ponieważ nikt inny nie będzie wam dostarczać wiedzy. Co więcej, wiele wiedzy będziecie musieli zdobywać sami. Lub płacić za nią. Dlatego wasza zdolność do nauki stanie się skokiem w dorosłe życie.

No i na koniec chciałbym powiedzieć:

Nie bójcie się złych ocen. Każdą ocenę można poprawić, jeśli dołożycie do tego wysiłki.

Nie kopiujcie. Skopiowana dobra ocena nie przyniesie wam korzyści w przyszłości. Ponieważ nie zdobyliście wtedy wiedzy. A skopiować nie zawsze będziecie mogli.

Nie bądźcie leniwi. Im mniej bezstresowy czas wam teraz, tym trudniej będzie się odnaleźć w dorosłym życiu. I na odwrót.

I przede wszystkim pamiętajcie, nauczyciele nie są wam wrogami. To ludzie, którzy naprawdę życzliwie życzą wam sukcesów i są gotowi wam w tym pomóc.”

Zgadzajmy się, że ten list młodego nauczyciela bardziej przypomina krzyk duszy do nowego pokolenia. Przeczytajcie go dzieciom. Może to pomoże zmienić ich podejście do nauki.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *