Pomogłem bratu, ale teraz jeszcze muszę zapłacić!

Za pomoc bratu zapłaciłem nie tylko pieniędzmi, ale też naszymi dobrymi relacjami.

Mój młodszy brat Antek zaproponował, żebym zawiózł go jego samochodem do innego miasta. Wziąłem wolne z pracy, bo wiedziałem, że to ważna sprawa. Antek od dwóch miesięcy starał się o pracę w pobliskim mieście i został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Nie chciał sam siadać za kierownicą, żeby nie wyglądać później na zmęczonego, więc zgodziłem się wystąpić w roli kierowcy mojego brata.

Uprzedziłem Antka, że ​​w ogóle nie znam miasta i się tym trochę martwię. Mój brat powiedział, żebym się nie przejmował. Ale niestety, nie na próżno się wtedy denerwowałem.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, brat pokazał mi, gdzie mam zaparkować. A ja nie popatrzyłem na znaki, złamałem przepisy i tym samym otrzymałem mandat. Oczywiście byłem zdenerwowany, że za jednym razem przydarzyła się i taka nieprzyjemna sytuacja, i jeszcze stracę pieniądze. Brat mnie uspokoił i zapewnił, że zapłaci za mnie mandat, bo to on doradził mi to miejsce parkingowe.

Antek pomyślnie przeszedł rozmowę kwalifikacyjną i już myślał tylko o tym, jak przewiezie swoje rzeczy. Kiedy wróciliśmy do domu, ciągle mówił o przeprowadzce. Bardzo się cieszyłem, że wszystko mu się tak dobrze ułożyło.

Kilka tygodni później Antek mieszkał już w innym mieście. Sam przewiózł swoje rzeczy i nie potrzebował już mojej pomocy, ale też prawie nigdy do mnie nie dzwonił.

Kiedyś zadzwoniłem do brata, żeby zapytać, jak się miewa. W trakcie rozmowy wspomniałem o tym mandacie. Ale Antek udawał, że w ogóle o niczym takim nie pamięta.

„To ty siedziałeś za kierownicą, więc powinieneś zapłacić. To ty złamałeś przepisy,” – powiedział mój brat.

Zaskoczyła mnie ta odpowiedź. Okazuje się, że mu pomogłem, a teraz jeszcze stracę pieniądze. Nawet nie wiem, czy będziemy teraz ze sobą rozmawiać tak, jak wcześniej.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *