Mieszkamy z moją teściową, a mój mąż oddaje całą swoją pensję matce. Mówi, że ona lepiej zarządza pieniędzmi

Nie jestem zbyt szczęśliwa mieszkając z moją teściową, a teraz mój mąż daje jej wszystkie pieniądze, ponieważ, jak mówi, “moja matka lepiej zarządza pieniędzmi”. Ona nimi zarządza, a ja muszę błagać o pieniądze na moje potrzeby, co jest takie upokarzające.

Po ślubie zamieszkaliśmy z mężem w wynajętym mieszkaniu. Początkowo zakładano, że mąż dostanie mieszkanie po babci, ale miesiąc przed ślubem jego siostra uraczyła rodzinę wiadomością o ciąży i zbliżającym się ślubie. Moja teściowa zdecydowała, że jej córka bardziej potrzebuje mieszkania, a mój mąż się nie kłócił.

Moja szwagierka wyszła za mąż trzy tygodnie przed nami i natychmiast przeprowadziła się z mężem do osobnego mieszkania. Nic o tym nie mówiłam, chociaż było mi trochę smutno. Miałam wrażenie, że szwagierka specjalnie się spieszyła, żebyśmy nie dostali mieszkania.

Kiedy pracowaliśmy, mieliśmy wystarczająco dużo pieniędzy, ale potem zaszłam w ciążę. Poszłam na zwolnienie lekarskie, często leżałam w szpitalu. Miałam mniej pieniędzy, ale wydatki rosły. Wtedy mój mąż zdecydował, że musimy jakoś rozwiązać ten problem.

I rozwiązał go, przenosząc nasze rzeczy do domu swojej matki, podczas gdy ja ponownie byłam w szpitalu. Nie byłam zadowolona z tego rozwiązania i byłam bardzo urażona, że mój mąż podjął taką decyzję samodzielnie, nawet nie pytając mnie o zdanie. Powiedziałam mu o tym, ale on stwierdził, że i tak nie mamy innego wyjścia.

Nie mogę powiedzieć, że teściowa w jakikolwiek sposób mnie skrzywdziła. Po prostu robiła wszystko, żeby podkreślić mój status gościa w jej domu. Nie dopuszczała mnie do kuchenki, wszystko pod pretekstem troski o moje zdrowie. Ale na jej twarzy było wypisane wielkimi literami, że to ona tu rządzi, a ja muszę siedzieć w kącie i milczeć.

Mój mąż oddawał część swojej pensji mamie na utrzymanie domu, a resztę mnie, zatrzymując część na swoje osobiste potrzeby. Kupowałam witaminy, ubrania dla nas i trochę jedzenia. Sama pracowałam na pół etatu, a moja pensja była bardzo skromna. Ale dawaliśmy sobie radę.

Moja teściowa nigdy nie przepuściła okazji, by skomentować moje zakupy. Mleko było zawsze złej marki, chociaż je lubiłam, jogurty były złe, owoce były złe, w ogóle nie mogłam wybrać mięsa, a na ubrania wydawałam niewiarygodnie dużo, można było ubrać się o wiele bardziej budżetowo.

Wszystko zostało powiedziane bez skandalu, ale odbywało się to stale i na oczach męża. W rezultacie udało jej się włożyć do głowy syna, że nie jestem dobra z pieniędzmi.

Mąż zaczął oddawać całą swoją pensję matce, ponieważ sam prawie nie potrzebował pieniędzy. Do pracy dowoził go autobus z fabryki, matka pakowała mu lunch i nie miał złych nawyków. Po co mu były pieniądze?

Nie byłam zadowolona z faktu, że wszystkie finanse były skoncentrowane w rękach mojej teściowej. Próbowałam rozmawiać o tym z mężem, ale on nie rozumiał, co mi się nie podoba.

– Moja mama prowadzi całe gospodarstwo domowe, gotuje, robi zakupy spożywcze i logiczne jest, że to ona ma wszystkie pieniądze. Potrafi nimi lepiej zarządzać. A jeśli czegoś potrzebujesz, po prostu jej o tym mówisz, a ona daje ci pieniądze, których potrzebujesz.

Nie podobało mi się, że musiałam błagać teściową o pieniądze. A musiałam błagać, bo matka mojego męża wiedziała wszystko lepiej. Na przykład, jakich ubrań potrzebuję, a jakich nie.

– Powiedz mi, po co mam wydawać pieniądze na kolejny ciuch? Wyzdrowiejesz teraz, to będzie na ciebie za małe. A gdzie ty będziesz chodził? Prawie nigdy nie chodzisz do pracy, a do szpitala możesz iść w starych ubraniach.

Nie, nie marnujmy pieniędzy, bo trzeba oszczędzać – dziecko niedługo się urodzi, a ty nie będziesz ze mną mieszkać wieki – odpowiedziała moja teściowa na moją prośbę o danie mi pieniędzy na nowy sweter.

Nie jestem zakupoholiczką, więc kupuję rzeczy tylko wtedy, gdy ich potrzebuję. Teraz mam taką potrzebę – moje stare ciuchy już na mnie nie pasują, a te, które pasują, wyglądają obciachowo i uważam za dopuszczalne noszenie ich tylko w domu. To samo dzieje się z kosmetykami. Moja teściowa uważa, że nie powinnam nosić makijażu, bo noszę dziecko.

Tak samo fryzjer został wykluczony, bo obcinanie włosów w ciąży przynosi pecha.

Problemem nie są nawet pieniądze, które mój mąż i jego matka z żalem wydają na mnie i nienarodzone dziecko. Chodzi o ogólne nastawienie, które naprawdę mnie denerwuje. Mam teraz trochę własnych pieniędzy, ale co będzie, kiedy przestanę pracować? Czy będę musiała ciągle chodzić do teściowej albo błagać rodziców? I dlaczego w ogóle wyszłam za mąż?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *