Kiedy chłopak postanowił powiadomić matkę o ich planach, spotkała go niemiła niespodzianka.

Krzysiek poznał Beatę na studiach. Dziewczyna nie dość, że była śliczna, to na dodatek była miła i mądra. Podobnie jak Krzysiek kończyła pisać pracę magisterską. Ponieważ oboje się kochali i byli siebie pewni, postanowili wziąć ślub zaraz po ukończeniu studiów.

Kiedy chłopak postanowił powiadomić matkę o ich planach, spotkała go niemiła niespodzianka. Jego matka uważała, że powinien robić karierę i dlatego najlepszą partią dla niego była Kaśka. Stwierdziła, że nie zaakceptuje żadnej innej synowej, i że musi odnieść w życiu sukces. Ślub z Kaśką znacznie by mu to ułatwił, gdyż dziewczyna pochodziła z zamożnej rodziny a na dodatek była w Krzyśku zakochana. Po co mu żona, która nie ma ani pochodzenia, ani pieniędzy, a na dodatek jej matka nie cieszy się dobrą reputacją?

Krzysiek wielokrotnie próbował przekonać matkę, że Beata będzie dobrą żoną, że ją kocha i będzie z nią szczęśliwy. Jednak zdanie matki miało widocznie dla niego duże znaczenie, gdyż po tym, jak matka oznajmiła, że wyrzeknie się go, gdy poślubi Beatę, chłopak powoli zaczął się wycofywać z tego związku. Nie można tego inaczej nazwać – okazał się tchórzem, który nie umiał zawalczyć o swoje szczęście.

Spotykał się z Beatą jeszcze przez parę miesięcy ale ich związek powoli się rozpadał. Dziewczyna nie miała pojęcia, że w głowie jej ukochanego toczy się bitwa pomiędzy tym co czuje a tym, czego oczekuje po nim matka.
W końcu matka dopięła swego. Krzysiek ożenił się z Kaśką, chociaż chłopak uparł się, żeby nie wyprawiać wesela. Nie chciał, by jego dawna ukochana zobaczyła przez przypadek jego ślubne zdjęcia.

Życie z Kaśką przyniosło mu dobrobyt i karierę, w której pomogli mu teściowie. Miał ogromny dom, osiągnął wysoką pozycję, niczego mu nie brakowało. A jednak nigdy nie zaznał szczęścia.

Nie chciał mieć dzieci. Absolutnie. I chociaż Kasia go kochała, kiedy zdała sobie sprawę, że nigdy go nie przekona do powiększenia rodziny, postanowiła się z nim rozejść.

Kiedy się rozwodzili, Kasia była tuż przed czterdziestką. Na szczęście dla siebie podjęła dobrą decyzję, bo niedługo później poznała mężczyznę, który naprawdę ją pokochał i urodziła mu dziecko.

Krzysiek po rozwodzie próbował znaleźć swoją dawną miłość, o której nigdy nie zapomniał. Beata jakby zapadła się pod ziemię. Po jakimś czasie mężczyzna dowiedział się, że zraniona dziewczyna wyjechała w nieznanym kierunku lecz przed wyjazdem powiedziała komuś, że poślubi pierwszego napotkanego mężczyznę. I tak też zrobiła. Niestety mąż okazał się brutalem.

Krzysiek w końcu wylądował w domu rodziców, zaczął topić smutki w alkoholu i pomstować na matkę, która zniszczyła mu życie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *