Myslę o dziecku, które ma się urodzić. Nie mamy swojego miejsca, a babcia będzie znacznie lepiej w domu opieki!

No dajmy na to, babcia – to już starsza kobieta z przewlekłymi chorobami, która wymaga dobrej opieki i nadzoru lekarzy. W domu opieki będzie miała znacznie lepsze warunki, a także będzie miała okazję spędzać czas z rówieśnikami, co jest znacznie ciekawsze niż życie w czterech ścianach.

Tak się stało, że przypadkowo zaszłam w ciążę, gdy miałam 18 lat. Mój chłopak zaproponował mi małżeństwo i znalazł pracę.

Nie mieliśmy wystarczająco pieniędzy na wszystko, ale kochający się bardzo starał się, abyśmy mieli normalne życie. Wpadłam w rozpacz. Nie wiedziałam, gdzie będziemy żyć z dzieckiem, bo potrzebuje ono dobrych warunków. Ale niedługo potem znalazłam rozwiązanie.

Mam starszą babcię, która mieszka w małym jednopokojowym mieszkaniu. Rozmawiałam z nią, powiedziałam jej, w jakiej jesteśmy sytuacji, powiedziałam, że znajdę dla niej najlepszy dom opieki. Ale ona tylko się oburzyła i zrobiła wielkie zamieszanie.

Dlaczego nie może zrozumieć, że będzie lepiej dla niej i dla nas?

W końcu nie może już sama o siebie zadbać, a mieszka sama, nie ma żadnej pomocy. W domu opieki będzie miała kogoś, z kim będzie mogła porozmawiać, a oni będą odpowiednio o nią dbać.

Ale postanowiłam, że jeszcze raz z nią porozmawiam i spróbuję wyjaśnić sytuację, opowiem, jak w domu opieki dbają o ludzi, nie będzie mogła odmówić, wszak jesteśmy wszyscy ludźmi, po prostu każdy wymaga innego podejścia.

Myślę o dziecku, które ma się urodzić. Przecież nie mamy swojego miejsca, gdzie będzie mogło dorastać, uczyć się. Potrzebuje domu! A dla babci będzie znacznie lepiej w specjalnym ośrodku. Czyż nie mam racji?

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *