Gdzieś w XX wieku, w drodze do domu, szkocki rolnik usłyszał wołanie o pomoc, gdy znajdował się niedaleko podmokłego obszaru. Kierując się w stronę krzyku, zobaczył uwięzionego młodego mężczyznę, który nie mógł wydostać się z bagna.

Gdzieś w XX wieku, w drodze do domu, szkocki rolnik usłyszał wołanie o pomoc, gdy znajdował się niedaleko podmokłego obszaru. Kierując się w stronę krzyku, zobaczył uwięzionego młodego mężczyznę, który nie mógł wydostać się z bagna.

Wszelkie próby uwolnienia chłopca tylko pogrążały go jeszcze bardziej. To jeszcze bardziej przerażało chłopca i doprowadzało go do jeszcze większej rozpaczy.

Rolnik nie był zdezorientowany i natychmiast ściął grubą gałąź, którą użył do wydobycia chłopca z pułapki. Gdy chłopiec był już bezpieczny, nadal był zdenerwowany, ale to już nie miało znaczenia, ponieważ jego życie nie było już zagrożone.

Wtedy rolnik zaprosił chłopca do siebie, aby się uspokoił.

Ale chłopiec odrzucił ofertę, ponieważ zgubił się i musiał jak najszybciej wrócić do swojego ojca, martwiąc się o niego.

Następnego dnia rolnik ze zdziwieniem znalazł przed swoim domem luksusowy powóz. Na nim pojawił się bardzo bogaty i szlachetny człowiek, który od razu zapytał gospodarza o uratowanie syna. Po usłyszeniu pozytywnej odpowiedzi, od razu zapytał, ile rolnik chce otrzymać za tę akcję.

Ale rolnik nie potrzebował pieniędzy za ten czyn, bo zrobił to dla ratowania życia, a nie dla zysku. Ta odpowiedź zaskoczyła mężczyznę, a potem zobaczył, że rolnik również miał syna.

Był pod wrażeniem szlachetności gospodarza i nadal chciał mu się odwdzięczyć za uratowanie. Następnie zaproponował rolnikowi, aby wysłał swojego syna, aby zamieszkał z nim i zdobył wykształcenie w Londynie. Oczywiście mężczyzna wziął na siebie wszystkie wydatki i obiecał, że pomoże chłopcu zdobyć wykształcenie, o jakim marzył.

Minęło wiele lat, chłopiec dorósł i ukończył studia medyczne, po czym rozpoczął swoją podróż. Zrobił wiele dla medycyny i zapisał się w historii jako człowiek, który odkrył penicylinę. Nazywał się Aleksander Fleming.

Teraz zbliżała się wojna, a na progu szpitala pojawił się syn najbogatszego człowieka z zapaleniem płuc. Ale chłopiec przeżył, ponieważ lekiem, który go uratował, była ta sama penicylina.

To dziwne zrządzenie losu, że chłopcem, którego uratował rolnik, był nikt inny jak Winston Churchill. A tym, który otworzył drogę do wiedzy i dał Flemmingowi możliwość zdobycia wykształcenia, był nikt inny jak Randolph Churchill.

Kiedyś w jednym z przemówień Winstona Churchilla padło zdanie: “Cokolwiek zrobisz, na pewno do ciebie wróci”.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *