Cezary ożenił się młodo, ale trafiła mu się bardzo dobra żona. Zawsze gotowa do pomocy. Bardzo się ucieszyliśmy, kiedy dowiedzieliśmy się, że niedługo będziemy mieli wnuczkę. Wkrótce nasz syn postanowił się rozwieść. Powiedział, że poznał inną kobietę. Dorota była od niego starsza. Udało jej się doprowadzić do tego, że pokłóciliśmy się z synem.

Mój syn jest bardzo emocjonalny i nieprzewidywalny. Żadna przygoda w jego życiu nie może się obejść bez problemów. Cezary wiedział, że zawsze może liczyć na naszą pomoc. Być może sami jesteśmy winni, że jest taki beztroski. Ale moja żona i ja z pewnością nie nauczyliśmy go aż takiej nieodpowiedzialności.

Nasz syn ożenił się wcześnie, w wieku dwudziestu czterech lat. Oliwia pochodziła z bardzo dobrej rodziny. Zawsze była uprzejma i grzeczna. Nigdy nie kłóciła się z Cezarym. Zachowywała się bardzo powściągliwie. Moja żona i ja powtarzaliśmy, że jest całkowitym przeciwieństwem naszego syna. Później urodziła im się córka. Oliwia zajmowała się dzieckiem w domu, a Cezarego ciągle gdzieś nosiło.

Zatrudniliśmy go w naszej firmie. Myślałem, że syn wkrótce ją po mnie przejmie. Ale szybko zdałem sobie sprawę, że nie jest jeszcze wystarczająco odpowiedzialny.

Po pewnym czasie syn oznajmił, że już nie kocha Oliwii. Poznał inną kobietę. Ma dwójkę własnych dzieci. A on będzie z nią mieszkał. Taka wiadomość nas zszokowała. Nigdy byśmy nie pomyśleli, że może być zdolny do czegoś takiego.

Nie chcieliśmy stracić Oliwii. Dziewczyna wiedziała, że ​​zawsze może liczyć na naszą pomoc. Bardzo przeżywała rozwód z Cezarym. Ale zachowanie naszego syna w ogóle się nie zmieniało.

Tamta kobieta zaczęła mu mącić w głowie. Zaprosił ją, żeby zamieszkała u niego z dwójką swoich dzieci. Dorota natychmiast zaczęła przerabiać mieszkanie według własnego gustu, zmieniła kolor ścian i przestawiła meble. Jej córki miały swój pokój tam, gdzie kiedyś mieszkała nasza wnuczka.

Później syn powiedział nam, że zamierza oficjalnie ożenić się z Dorotą. Wyznał, że ją kocha i chce z nią spędzić resztę życia. To nie była dla mnie poważna rozmowa. Mój syn nie umiał nic innego, jak tylko rzucać słowa na wiatr.

Zrozumiałem, że popełniliśmy poważne błędy w wychowaniu Cezarego. Zawsze miał wszystko podane, jak na tacy. Nie wiedział nawet, co to znaczy być w sytuacji bez wyjścia. Wspólnie pokonywaliśmy wszystkie problemy. Jego kłopoty były zawsze naszymi.

No, a teraz Cezary chodził jak zaczarowany. Nie widział nikogo oprócz Doroty. Kiedy wspominaliśmy o naszej wnuczce, udawał, że nie słyszy.

Moja żona i ja często odwiedzaliśmy naszą byłą synową. Było dla nas ważne, żeby ona i nasza wnuczka zawsze miały wszystko, czego im potrzeba. W międzyczasie Cezary poprosił nas, żebyśmy przepisali na niego nasze mieszkanie. Odpowiedzieliśmy, że nie zamierzamy się z tym spieszyć.

Dla syna to był duży cios. Był pewien, że się zgodzimy, tak jak zawsze do tej pory. Z tego powodu postanowił spakować swoje rzeczy i wyprowadzić się z Dorotą gdzie indziej.

Było mi przykro, że odwróciłem się od syna, ale uznałem, że chociaż raz powinien zachować się jak prawdziwy mężczyzna. Jeżeli ma problem, niech sam go rozwiąże. Mam nadzieję, że Cezary zrozumie, jak wygląda prawdziwe samodzielne życie.

Wiele osób dzieli się z nami swoimi historiami, aby dowiedzieć się, co inni o tym myślą. Jeśli masz swoją opinię lub sugestię dotyczącą tej historii, proszę napisz ją w komentarzach na Facebooku.  

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *